Kaczor Donald 2022-04 - przykładowe strony - Petrossi, Branca i Korhonen

10 dni zostało do premiery nowego Kaczora Donalda. 4. tegoroczne wydanie, a 1021. w historii pojawi się w sprzedaży 19 lipca. O lipcowym numerze pisaliśmy już kilka dni temu, ale teraz w końcu możemy przedstawić kilka grafik z tego wydania, w którym pojawi się zaskakująco dużo opowieści z superbohaterami. Numer można już kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.
Pismo będzie przedrukiem dwudziestego siódmego zeszłorocznego wydania skandynawskich tygodników

Przez ostatnie 7 lat ani razu w Kaczorze Donaldzie nie pojawił się komiks czy to o Superkwęku, czy to o Supergoofym, a teraz w jednym wydaniu pojawią się aż dwa. Numer otworzy wakacyjna historia Snejbjerga i Petrossiego, do której nawiązuje okładka wydania, gdzie Superkwęk odgrywa pierwsze skrzypce, a później w numerze zostanie przedrukowana krótsza historia z Supergoofym w roli głównej.

Ale nie jest to jedyny powrót po latach, ponieważ w numerze pojawi się także historia o Dońku napisana i narysowana przez Korhonena. W przypadku Dońka ostatni komiks z tym bohaterem był w Kaczorze Donaldzie 2 lata temu. Jednak być może największą atrakcją wydania nie będzie żaden z powrotów, lecz klasyczny komiks Daniela Branki z połowy lat 80. Humorystyczna historia o Daisy i Donaldzie jest uznawana za jeden z lepszych komiksów w karierze Branki, którego pewnie wielu czytelników kojarzy z świetnych historii publikowanych w piśmie w latach 90.

Warto pamiętać, że w ciągu najbliższych tygodni pojawi się też specjalny Gigant - Galaxy wypełniony komiksami o tematyce fantasy, a także kolejny tom kolekcji Barksa, w którym będzie można znaleźć m.in. świetną historią o Sknerusie i Granicie.

Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela