Kaczor Donald 2022-04 - zapowiedź - Petrossi, Branca i Korhonen

Już za dwa tygodnie, 19 lipca do sprzedaży trafi nowy numer Kaczora Donalda. 4. tegoroczne wydanie, a 1021. w historii nie będzie jednak takie zwykłe, ponieważ na okładce wydania pojawi się Superkwęk, który zwykle nie jest kojarzony z zeszytowymi publikacjami. Numer można już kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.
Na podstawie grafiki opublikowanej na profilu Komiksy GIGANT można wywnioskować, że pismo będzie przedrukiem dwudziestego siódmego zeszłorocznego wydania skandynawskich tygodników

W sumie jest to dość ciekawe, że we zbliżającym się Kaczorze Donaldzie pojawią się aż dwa komiksy z superbohaterami w rolach głównych. Numer otworzy wakacyjna historia Snejbjerga i Petrossiego, do której nawiązuje okładka wydania, gdzie Superkwęk odgrywa pierwsze skrzypce, ale później w numerze zostanie przedrukowana krótsza historia z Supergoofym w roli głównej. Jest o tyle niezwykłe, że obaj bohaterowie ostatni raz pojawi się w Kaczorze Donaldzie w 2015 roku, czyli 7 lat temu.

Ale nie jest to jedyny powrót po latach, ponieważ w numerze pojawi się także historia o Dońku napisana i narysowana przez Korhonena, który od ponad dwóch dekad tworzy komiksy o młodszej wersji Donalda. W przypadku Dońka ostatni komiks z tym bohaterem był w Kaczorze Donaldzie 2 lata temu. Jednak być może największą atrakcją wydania nie będzie żaden z powrotów, lecz klasyczny komiks Daniela Branki z połowy lat 80. Humorystyczna historia o Daisy i Donaldzie jest uznawana za jeden z lepszych komiksów w karierze Branki, którego pewnie wielu czytelników kojarzy z świetnych historii publikowanych w piśmie w latach 90.

Wydanie prezentuje się naprawdę ciekawie, ale nie jest to jedyna ciekawa disnejowska nowość zapowiedziana na lipiec. W ciągu najbliższych tygodni pojawi się specjalny Gigant - Galaxy wypełniony komiksami o tematyce fantasy, a także kolejny tom kolekcji Barksa, w którym będzie można znaleźć m.in. świetną historią o Sknerusie i Granicie.

Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela