Gigant Poleca Extra 2022-03 "Galaxy" - zapowiedź - Star Top i CAP

Gigant Poleca Extra nie zwalnia i śmiało dąży tam, gdzie nie dotarła jeszcze żadna mysz. Prawdopodobnie już 22 lipca w sprzedaży pojawi się nowy specjalny tom - Galaxy, w którym znajdzie się ponad 300 stron komiksów o tematyce science fiction. 320-stronicowy album zostanie wydany w takim samym formacie jak Agenci i detektywi, a cena okładkowa wyniesie 22,99 zł.
Wydanie będzie oparte na 1. tomie niemieckiej miniserii LTB Galaxy, która oryginalnie została wydana w 2018 roku i składała się z 6 wydań.

Jeżeli jesteście fanami Star Treka, albo przynajmniej ogólnie science fiction, to Star Top Bruno Enny to historia stworzona wprost dla was. Komiks opowiada o gwiezdnych przygodach załogi statku i przez czytelników z Europy Zachodniej został uznany za być może najlepszą disnejowską parodię SF. Niestety niemiecka redakcja postanowiła, że tak dobry komiks zostanie podzielony na części, więc finał historii poznamy dopiero w 2. tomie Galaxy, który oby pojawił się jak najszybciej. Biorąc pod uwagę, że Agenci i detektywi są wydawani od pewnego czasu w miarę regularnie, to można też liczyć, że przy dobrej sprzedaży całość Galaxy także wyjdzie w Polsce.

Jednak nie jest to jedyna atrakcja tomu, bo pojawią się w nim dwa komiksy z cyklu o Centralnej Agencji Paranormalnej, które łączą się w jedną fabułę, ale nigdy wcześniej w Polsce nie zostały wydane razem. A tutaj pojawią się w większym formacie. Przedrukowana zostanie też całość gagowej serii Paperi nello spazio, z której niegdyś w Polsce wydano jeden komiks, a także ciut starsza historia Guerriniego o Donaldzie i Dziobasie. Na deser: znane w Polsce historie Cavazzano i Lavoradoriego, ale specjalne Giganty wyróżniają się tym, że nawet jeżeli jakiś komiks jest powtórką, to zwykle są naprawdę porządne opowieści.

Egmont na najbliższe tygodnie szykuje bardzo dużo nowości, ponieważ 22 czerwca wyjdzie inny tom Giganta Poleca Extra - Wielka wędrówka, który będzie się skupiał na historiach związanych z letnimi przygodami. Natomiast już jutro pojawi się nowy Gigant zawierający m.in. długi komiks o Superkwęku.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Woooow! :-) Ciekawe czy oprócz wydań "gigantowych" Egmont pójdzie niedługo w jakieś inne tomu typu Barks czy Glenat. Chyba że czekają dopiero z czymś nowym jak zakończy się Barks.

  OdpowiedzUsuń
 2. I znowu 50% (bo prawie wszystkie dłuższe komiksy z tomu) to reprinty. A PKNA w Polsce nigdy się nie doczekamy Ech...

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie będzie to całkiem-całkiem (kupię przynajmniej te tomy z parodią Star Treka), ale osobiście wolałabym zdecydowanie LTB Fantasy. Kacze i mysie space opery jakoś nigdy nie podchodziły mi tak, jak opowieści o magii. Plus widzę, że już w pierwszym LTB Fantasy są obie części Akwalonu, a bardzo bym chciała dostać tę historię w komplecie. Natomiast w drugim tomie Fantasy jest chyba cała saga o lodowym mieczu. Może przyjdzie na to czas po Galaxy, żeby Fantasy nie kanibalizowało od razu Czarodziejów i ich dziejów... Z innych rzeczy, to jak wielu innym marzy mi się przedruk Ultimate Phantomias i PKNA, ale to tak długie serie (zwłaszcza Ultimate), że niestety realnie na to nie liczę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chwila, moment - właśnie przejrzałam zawartość poszczególnych numerów Galaxy na inducks i dostrzegłam, że ta seria tak bezczelnie szatkuje Star Top, że rozciąga tę historię na wszystkie tomy! To zagranie nie napawa optymizmem co do jakości pozostałych historyjek, nie powiem... Zatem muszę się poprawić: na próbę kupię pierwsze Galaxy, a nie "tylko" te ze Star Topem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak... Ale praktycznie każdy tom poza ostatnim wygląda według mnie naprawdę ciekawie. Nie jest to Fantasy (bo to jednak inny poziom), ale porządna seria.
   Natomiast ostatni tom to w dużej części dość przeciętne "Kosmiczne złoto", więc jeżeli ktoś ma tamten tom, to w sumie zostaje głównie "Star Top".

   Usuń
 5. =O Tego się nie spodziewałem. Wygląda ciekawie, fajnie też że wychodzi jeszcze w lipcu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!