Czarodzieje i ich dzieje. Tom 2 - przykładowe strony

Ledwo co do sprzedaży trafiły lipcowe nowości Egmontu, a już dzięki uprzejmości wydawnictwa możemy zaprezentować przykładowe strony z zapowiedzianego na sierpień drugiego tomu Czarodziejów i ich dziejów. Wydanie będzie liczyło 472 strony, zostanie wydane w twardej oprawie i w formacie wakacyjnych Gigantów. W środku pojawią się w 100% komiksy dotąd niewydane po polsku. Cena okładkowa tomu wyniesie 89,99 zł, a już w tej chwili można je kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.

W drugim tomie polskiej edycji znajdzie się ponad 400 stron komiksów o młodym czarodzieju Mikim i jego magicznych kumplach należących do jednego z najpopularniejszych disnejowskich cyklów. Będą to historie oryginalnie wydane w tomach 4-6 włoskiego wydania, czyli 2. część Mrocznej ery, najdłuższego komiksu z cyklu, którego początek zawarto w pierwszym tomie, Il Male Antico, trzy historie składające się na trzecią sagę o czarodziejach, a także Il nuovo mondo, czwarta saga. Wszystkie komiksy zostały napisane przez Stefano Ambrosio, twórcę cyklu i są dość zwięzłą historią. 

Nawiasem mówiąc - to właśnie w sierpniu, zgodnie z obietnicą z 2008 roku, miała pojawić się kontynuacja Czarodziejów i ich dziejów w MegaGiga. Po 14 latach to się pośrednio spełni, choć de facto w pierwszym tomie pojawiła się bezpośrednia kontynuacja. Natomiast dopiero w przyszłym roku ma się pojawić trzeci tom, w którym znajdzie się m.in. prequel, ostatni komiks z cyklu stworzony przez Ambrosio, a także historia będąca w pewnym sensie domknięciem i nowym otwarciem. Nadal nie wiemy, czy Egmont zamierza wydać wszystkie opowieści o czarodziejach wydane zagranicą. 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Może oprócz komiksów niedisnejowskich proponuję żeby Egmont może wrzucił komiksy Wodogrzmoty Małe i Star Butterfly kontra siły zła.Jestem fanem Kreskówki Wodogrzmoty Małe więc czemu to nie powstanie???

    OdpowiedzUsuń
  2. W ostatnich filmie na youtubie, Kołodziejczak to powiedział, że zamierzają wydać całość i razem z najnowszymi częściami tej sagi. Mówił, że prawdopodobnie 5 tomów, czyli więcej, niż informacja prasowa mówiła. Jak dla mnie to była lepsza informacja, niż zapowiedzenie pamiętników Sknerusa

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela