Gigant Poleca 238 "Cisza na morzu" - zapowiedź - Kwantomas, Fecchi, Mazzarello

Ledwie wczoraj do sprzedaży trafił nowy Gigant Poleca, a już dziś możemy zdradzić jakie historie pojawią się w kolejnym wydaniu, w którym nie zabraknie wakacyjnych opowieści z kaczkami i myszami. To że 238. tom, który wyjdzie 22 lipca, będzie nosił tytuł Cisza na morzu, nie oznacza, że nie dostarczy ciekawych wrażeń.
Wydanie będzie kopią lipcowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.   

Fani serii Marca Gervasia o Kwantomasie będą szczególnie zadowoleni z lipcowego Giganta, bo w nim nie tylko pojawi się kolejny komiks o słynnym złodzieju dżentelmenie, ale będzie to podwójna historia. W niej istotną rolę odegra ukochana Kwantomasa, czyli Lilly. W 2017 roku, czyli wówczas gdy komiks pierwotnie ukazał się we włoskim Topolino, włoscy fani uznali ją za jedną z najlepszych kaczych opowieści.

Nie będzie to jednak jedyny komiks ciut dłuższy od standardowych opowieści, bo pojawi się 40-stronicowa opowieść o Mikim i Minnie z cyklu Marca Bosco nastawionego na elementy detektywistyczne. 3 lata temu z tego samego cyklu wydano po polsku Kryminał na fali, a teraz twórcy zabiorą czytelników na tereny dawnego Dzikiego Zachodu. Poza tym w tomie pojawi się dużo historyjek ze współczesnymi kaczkami, nie zabraknie całkiem nowego komiksu Fecchiego, czy kilku opowieści z Donaldem w roli głównej. Pojawi się też krótka historia o Gladiuszu Kwaczyńskim i Daisy - dość nietypowa para.

Cały czas gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 kolejnych tomów jest dostępne za jedyne 88 zł. Na letnie tygodnie Egmont jednak przygotowuje też wiele wydań specjalnych, w lipcu pojawi się nowy Gigant Poleca Extra pod tytułem Galaxy, natomiast jeszcze w tym miesiącu wyjdzie inny specjalny tom Wielka wędrówka.

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Napiszesz artykuł nt. polecanych animacji z uniwersum KD/Myszki Miki/podobnych na D+? Jest baza na dsny, jest wyszukiwarka na D+, ale fajnie byłoby przeczytać jakieś polecajki, tym bardziej jeśli tytuł nie zawiera słów kluczowych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, co jest śmieszne? Zacząłem pisać tekst zanim napisałeś ten komentarz. Już jest.

   Usuń
  2. Wielkie umysły myślą podobnie ;) Dzięki wielkie! :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka