Egmont opóźnia premiery albumów z Mikim od Glénatu

W tym tygodniu na Egmont.pl pojawiły się wrześniowe zapowiedzi Egmontu, w których zabrało pierwotnie zapowiedzianego na wrzesień tomu Miki podróżuje w czasie, czyli komiksu Dab'sa i Petrossiego opowiadającego o temporalnych przygodach Mikiego. 

Opóźnienie premiery albumu zostało potwierdzone w najnowszym wideo Tomasza Kołodziejczaka, szefa komiksowego działu Egmontu, w którym jest mowa, że opóźnienie może dotyczyć nie tylko tego tomu, ale wszystkich albumów z Mikim oryginalnie wydawanych przez Glénat. Pierwotnie w tym roku miało pojawić się też Mickey's Craziest Adventures autorstwa Keramidasa i  Trondheima.

Zgodnie ze słowami redaktora Egmontu, w tym roku pojawi się 1 lub 2 albumy z Mikim. Można domniemywać, że oznacza to, że premiera Miki podróżuje w czasie najpewniej odbędzie się w tym roku, ale w terminie późniejszym, natomiast jeszcze nie wiadomo, czy Mickey's Craziest Adventures zadebiutuje w tym, czy w przyszłym roku.

W poprzednim roku wydano w Polsce trzy albumy z Mikim - Horrifikland, Krainę Pradawnych i Zaginiony ocean. Natomiast we Francji wydawnictwo Glénat opublikowało już kilkanaście tomów tworzonych przez znanych europejskich autoró, nie tylko z Mikim w roli głównej, na przykład na ten rok jest szykowany podobnego typu album o młodym Sknerusie stworzony przez Chambalaina i Petrossiego.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egomnt Polska

Komentarze

  1. W wideo wspominał coś o dodrukach Wiedźmina. Chodzi może o tom 1: Dom ze szkła i 2: Dzieci lisicy? Czy jakaś zupełnie nowa seria?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ktos cos wie o MAMUCIE?Powinien byc w sierpniu

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka