Kaczor Donald 2022-04 - dziś premiera - Petrossi, Branca i Korhonen

Lato i superbohaterowie - takie połączenie przygotowała w nowym Kaczorze Donaldzie redakcja. W 1021. wydaniu, 4. w tym roku tradycyjnie znajdziecie kilkanaście komiksów z kaczkami i myszami, ale nie sposób zauważyć, że to właśnie tematy związane z latem i superbohaterami dominują, nie brakuje też klasyki. Pismo jest przedrukiem dwudziestego siódmego zeszłorocznego wydania skandynawskich tygodników.  Poza kioskami jest dostępne także:
- na Egmont.pl
- na Empik.com

Przez ostatnie 7 lat ani razu w Kaczorze Donaldzie nie pojawił się komiks czy to o Superkwęku, czy to o Supergoofym, a teraz w jednym wydaniu są aż dwa. Numer otwiera wakacyjna historia Snejbjerga i Petrossiego, do której nawiązuje okładka wydania, gdzie Superkwęk odgrywa pierwsze skrzypce, choć warto zauważyć, że występuję w niej też Dziobas, a później w numerze znajdziecie krótszą historię z Supergoofym w roli głównej.

Ale nie jest to jedyny powrót po latach, ponieważ w numerze znajduje także historia o Dońku napisana i narysowana przez Korhonena. W przypadku Dońka ostatni komiks z tym bohaterem był w Kaczorze Donaldzie 2 lata temu. Jednak prawdopodobnie największą atrakcją nie jest żaden z powrotów, lecz klasyczny komiks Daniela Branki z połowy lat 80. Humorystyczna historia o Daisy i Donaldzie jest uznawana za jeden z lepiej ocenianych komiksów w karierze Branki, którego pewnie wielu czytelników kojarzy z świetnych historii publikowanych w piśmie w latach 90.

Warto pamiętać, że w ciągu najbliższych dni pojawi się też specjalny Gigant - Galaxy wypełniony komiksami o tematyce fantasy, a także kolejny tom kolekcji Barksa, w którym będzie można znaleźć m.in. świetną historią o Sknerusie i Granicie.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela