Kajko i Kokosz, Smerfy, Sixtine, Sisters - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Zwykle lipiec aż tak nie obfitował w nowości komiksowe, ale tym razem Egmont nie zwalnia i cały czas prezentuje ciekawe tytuły, w tym kolejny tom reedycji Kajka i Kokosza. Dzięki uprzejmości wydawnictwa prezentujemy plansze z kilku tytułów, które dziś trafiły do sprzedaży, a wszystkie komiksy jak zwykle kupicie na Egmont.pl

Kajko i Kokosz. Złota kolekcja to jedna z najlepiej sprzedających się serii Egmontu w ostatnim czasie. Czwarty tom zawiera albumy Szkoła latania, Wielki turniej, Na wczasach oraz Zamach na Milusia, czyli pierwsze komiksy o dzielnych wojach, które Janusz Christa tworzył dla ogólnopolskich gazet. Podobnie jak w poprzednich tomach, nie brakujeteż dodatków, poza ciekawostkami przygotowanymi przez Krzysztofa Janicza znajduje się wstęp napisany przez Sławomira W. Malinowskiego, przyjaciela Janusza Christy, dziennikarza i autora filmu dokumentalnego . 

Do sprzedaży trafił też jeden z klasycznych albumów Smerfów - Kosmosmerf. Podobnie jak wszystkie najwcześniejsze historie o niebieskich stworkach, album był już wcześniej wydany po polsku, ale w końcu po paru dekadach czytelnicy doczekają się nowego wydania. W środku 64-stronicowego tomu poza główną opowieścią znajduje się też Smerfozmieniacz pogody. Warto dodać, że z klasycznych albumów o Smerfach, Egmontowi do wydania pozostał tylko jeden tom. 

Premierę dziś ma też drugi tom Sixtine.  Składająca się na razie z trzech albumów seria Frédérica Maupomé i Aude Soleilhac opowiada o dziewczynie, która po zniknięciu ojca żyje z matką oraz bandą duchów piratów. Pies z mroku rozpoczyna się od tego, że bohaterowie znajdą pudło pełne starych książek i filmów o duchach. Kolejny tom serii pojawi się w listopadzie.

W końcu do sprzedaży trafił komiksy, który oryginalnie miał trafić do sprzedaży w maju, ale ze względu na to, że opóźniono premierę filmu, do którego nawiązuje, jego premiera została przesunięta. Mowa oczywiście o DC Liga Super-Pets: Wielka psota, czyli tytule nawiązującym do animacji DC o zwierzętach superherosów. 144-stronicowy komiks stworzyli Heath Corson i Bobby Timony.

Zaledwie kilka miesięcy po premierze we Francji, na półkach polskich księgarń pojawił się szesnasty tom Sisters. Uda się czy się nie uda?, całkiem nowy album o przygodach Marine i Wendy stworzony przez Christophe'a Cazenove'a i Williama Maury'ego. W środku na pewno nie brakuje sporej ilości gagów związanych z życiem dwójki sióstr idealnych na wakacyjne miesiące.

Ale Sisters to nie jest jedyna seria pisana przez Christophe'a Cazenove'a, której nowy album właśnie trafił do sprzedaży. Dziś premierę ma też drugi tom Kumpelek - I kto jest najlepszy?. Humorystyczną serię o perypetiach Jessiki i jej przyjaciółek rysuje Philippe Fenech, Kolejny, trzeci album zadebiutuje w listopadzie. 

 

Dziś premierę też ma trzeci tom Gigantów, czyli serii opowiadającej o dzieciach pochodzących z czterech zakątków świata, które wykazują ponadnaturalne zdolności i przyciąga je pewna nieznana siła. Tytuł nowego albumu serii Lyliana i Paula Drouina, Bora i Leap, sugeruje, że tym razem głównymi bohaterami jest rodzeństwo. Łącznie seria ma się składać z sześciu albumów, natomiast po polsku czwarty tom wyjdzie jeszcze w tym roku, w grudniu. 


Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar