Gigant Poleca 238 "Cisza na morzu" - dziś premiera - Kwantomas, Fecchi, Mazzarello

Na dziś Egmont przygotował podwójną gigantyczną porcję komiksów, do sprzedaży trafiły dwa nowe Giganty. Galaxy, o którym napiszemy więcej później, a także nowy tom Giganta Poleca - Cisza na morzu. Jak można domniemywać po okładce, nie zabraknie w nim wakacyjnych opowieści, ale to niejedyna atrakcja tego wydania. Tom kupicie nie tylko w kioskach, ale też na Egmont.pl.
Wydanie jest kopią lipcowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.   

Fani serii Marca Gervasia o Kwantomasie będą szczególnie zadowoleni z tego tomu, bo w nim nie tylko znajduje się kolejny komiks o słynnym złodzieju dżentelmenie, ale jest to podwójna historia. W niej istotną rolę odgrywa ukochana Kwantomasa, czyli Lilly. W 2017 roku, czyli wówczas gdy komiks pierwotnie ukazał się we włoskim Topolino, włoscy fani uznali ją za jedną z najlepszych kaczych opowieści wydanych w ciągu roku.

Nie jest to jednak jedyny komiks ciut dłuższy od standardowych opowieści, bo w tomie znajduje się 40-stronicowa opowieść o Mikim i Minnie z cyklu Marca Bosco nastawionego na elementy detektywistyczne. 3 lata temu z tego samego cyklu wydano po polsku Kryminał na fali, a teraz twórcy zabiorą czytelników na tereny dawnego Dzikiego Zachodu. Poza tym w tomie nie zabraknie sporej dawki świeżych komiksów kaczkami, w tym nowych historii Fecchiego, czy kilku opowieści z Donaldem w roli głównej. Można znaleźć też krótką historię o Gladiuszu Kwaczyńskim i Daisy - jest to dość nietypowa para.

Cały czas gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 kolejnych tomów jest dostępne za jedyne 88 zł. Warto też zauważyć, że na przyszły tydzień jest zaplanowana premiera nowego tomu kolekcji Barksa. Natomiast w kolejnym standardowym Gigancie, który pojawi się na początku września, nie zabraknie wielu interesujących komiksów.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela