Gigant Poleca Extra 2022-03 "Galaxy" - dziś premiera - Star Top i CAP

Gigant Poleca Extra nie zwalnia i śmiało dąży tam, gdzie nie dotarła jeszcze żadna mysz. Dziś w kioskach pojawił się nowy specjalny tom - Galaxy, w którym znajduje się ponad 300 stron komiksów o tematyce science fiction. 320-stronicowy album został wydany w takim samym formacie jak Agenci i detektywi, a cena okładkowa wynosi 22,99 zł. Tom jest dostępny nie tylko w kioskach, ale też na Egmont.pl.
Wydanie jest oparte na 1. tomie niemieckiej miniserii LTB Galaxy, która oryginalnie została wydana w 2018 roku i składała się z 6 wydań.

Jeżeli jesteście fanami Star Treka, albo przynajmniej ogólnie science fiction, to Mouse Trek Bruno Enny to historia stworzona wprost dla was. Komiks opowiada o gwiezdnych przygodach załogi statku i przez czytelników z Europy Zachodniej został uznany za być może najlepszą disnejowską parodię SF. Niestety niemiecka redakcja postanowiła, że tak dobry komiks zostanie podzielony na części, więc finał historii poznamy dopiero w 2. tomie Galaxy, który oby pojawił się jak najszybciej. Biorąc pod uwagę, że Agenci i detektywi są wydawani od pewnego czasu w miarę regularnie, to można też liczyć, że przy dobrej sprzedaży całość Galaxy także wyjdzie w Polsce. 

Jednak nie jest to jedyna atrakcja tomu, bo znajdują się w nim dwa komiksy z cyklu o Centralnej Agencji Paranormalnej, które łączą się w jedną fabułę, ale nigdy wcześniej w Polsce nie zostały wydane razem. A tutaj można rysunki Andersena docenić się w większym formacie. Przedrukowana została też całość gagowej serii Kaczki w kosmosie, z której niegdyś w Polsce wydano jeden komiks, a także ciut starsza historia Guerriniego o Donaldzie i Dziobasie. Na deser: znane w Polsce historie Cavazzano i Lavoradoriego, ale specjalne Giganty wyróżniają się tym, że nawet jeżeli jakiś komiks jest powtórką, to zwykle są naprawdę porządne opowieści.

 Warto pamiętać, że dziś pojawił się też zwykły Gigant, który jest nie mniej ciekawą publikacją, natomiast że na przyszły tydzień jest zaplanowana premiera nowego tomu kolekcji Barksa.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka