Gigant Poleca Extra 2 "Przygoda na kempingu" - od dziś w sprzedaży - Scarpa, Fecchi i Andersen

Na kolejne specjalne Gigantowe wydanie nie musieliśmy czekać rok, lecz pojawiło się zaledwie po dwóch miesiącach. Dziś w kioskach zameldował się drugi Gigant Poleca Extra pod tytułem Przygoda na kempingu. Choć komiks został wydany w tej samej serii co Agenci i detektywi, to różni się od niego formatem, ilością stron i ceną, jest to natomiast wydanie identyczne jak zeszłoroczna Przygoda na balkonie - liczy 192 stron, jest wydane w powiększonym formacie i kosztuje 14,99 zł, a poza komiksami zawiera wakacyjne porady. Kupicie go też na na Egmont.pl z 30% rabatem.
Tom jest przedrukiem niemieckiego Lustiges Taschenbuch Camping

Można narzekać, że tom składa się głównie z powtórek, bo taka jest prawda. Ale jeszcze trzy lata temu bylibyśmy całkowicie zaskoczeni z jakiegokolwiek specjalnego Giganta, a tutaj w ciągu dwóch miesięcy pojawiły się dwa. Nie wiemy jakie plany ma dalej Egmont, ale miejmy nadzieję, że cykl Gigant Poleca Extra będzie kontynuowany, a kolejne tomy będą bliższe poziomu Agentów i detektywów niż Przygody na kempingu.

Co wcale nie oznacza, że Przygoda na kempingu to słaby tom, ponieważ zawiera kilka fajnych komiksów idealnych na wakacje. W wydaniu znajdują się historie Scarpy, Fecchiego czy Andersena, a także kilka całkiem świeżych włoskich historyjek. Tak naprawdę to największy problem jest z najdłuższą, bo 50-stronicową historią, która ani nie jest zbyt ciekawa, ani nie jest zbyt dobrze narysowana i zamiast niej można było spokojnie dać z dwa znacznie lepsze komiksy. Wszystko to jest okraszone dodatkowymi artykułami, większym formatem oraz niespotykanymi we zwykłych wydaniach kolorowymi napisami i onomatopejami. Przykładowe strony znajdziecie w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. W Auchan nabiło mi 19,99 zł. Także uważajcie gdzie kupujecie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurcze.. krytykowany nieziemsko tom, z mojej perspektywy- tyle przecież nie wydano u nas komiksów- znowu aż tyle reprintów no słabo może być, ale z oceną jak zwykle sie wstrzymałem przed przeczytaniem. Na szczęście, ENTY raz potwierdziło się (nie ukrywam z ogromnym zadowoleniem i satysfakcją), że najlepiej po prostu samemu ocenić. Należy promować, dawać swoje odczucia, ale na pewno nie kreować gotowe opinie, bo i bez tego dużo ludzi, zwłaszcza młodszych (chociaż wiadomo, nie zawsze) jest leniwe i bierze czyjeś odczucia za pewnik. A czym to grozi to widzimy wokół siebie jak wielu jest zmanipulowanych bez własnego zdania na wszelkie aspekty życiowe.. Także KAI zachęcałbym do informowania i zachęcania do dyskusji, a nie utrwalania bardzp irytującego przeświadczenia "co warto". Warto mieć mózg i własne zdanie. Doceniam od lat pracę, wielokrotnie chwalę, ale jak na czymś zależy to i zwracam uwagę, żeby promując tę czy inną rzecz zachęcać w taki sposób, by ktoś wybrał sam. Co i często jest robione jak piszecie swoje odczucia, przedstawiając zacnie + i -. I niech w tym kierunku to idzie, bo patrząc z perspektywy paru lat to bardzo się sposób przedstawiania poprawił, ale warto byłoby go doprowadzić do stałego stanu- jak napisałem.
  Rasumując: Tom śliczny, z mega klimatem. Napisy po polsku ładne, humor jest. Porady nie dość, że zabawne i przydatne to jeszcze strasznie przypomniały mi o "Poradnikach Młodego Skauta". Jestem bardzo zaskoczony jak mocno ten tom mi się spodobał, no i jeszcze jedno. Czasem fajnie mieć wydanie zbierające dobre komiksy tematyczne zamiast skakać po kilkunastu tomach, pierwszy z brzegu przykład nr. 14 Mamuta: "Kuchenne ewolucje". Czyli w formie do wyboru jako (podkreślam o ile są fajne komiksy dobrane) wygodne skupisko dobrych komiksów ten format miały sens jako kwartalnik.
  Ciekawe jakie będą dalsze losy tej serii? Czy totalne różności czy podobne do tych co wyszło, no i jaka częstotliwość wydawania kolejnych tomów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak tylko sprecyzuję, KAI dawało różne przemyślenia na temat numeru- ale składając w całość dało co dać powinno- wyważone wady i zalety dające każdemu indywidualny wybór co do kupna.
   A nie skreślanie z góry, w końcu jak ktoś z tego czy innego powodu nie chce danego tomu to go kupować nie musi, byle był to powód z jego własnych, przemyślanych działań. Poza paroma pierwszymi wypowiedziami KAI, ale głównie bardzo rozczarowującego i niskiego poziomu (zwłaszcza niektórych konkretnych użytkowników fb) wypowiedzi na Centrum Komiksów (czytam, bo jest sporo newsów, ale konta jak wielokrotnie pisałem nie mam na żadnym z portali społecznościowych) zareagowałem tak jak widać. Szkoda, że dyskusji prawie wcale, albo wygląda to jak wygląda i dla kogoś nowego to może być po prostu odpychające grono potakiwaczy (beż żadnej celnej uwagi na ten ocean, jakim są kacze komiksy- bo "deć lejka" albo napisać jak 5 letnie dziecko "ale fajne"- co to wnosi?!) albo gorzej- wiecznie utyskujących o olbrzymim ego toksycznych osób. Patrząc na to z przykrością tym bardziej sie ciesze, że tam sie nie udzielam, bo merytoryki jak wody na pustyni, a kopać sie z upartym osłem nie warto. Tym tragiczniejsze jak takiego Radek czy inni wielokrotnie "stawiają do pionu" a mimo faktów ci dalej brną w swoje urojenia. Ale nie chce narzekać- sprecyzowałem to wszystko i jeden jedyny raz odniosłem się do fb, bo jedno łączy sie z drugim. Także, w sumie patrząc na wielką posuchę tu w komentarzach, z gasnącą, ale jednak nadzieją zachęcam do przeróżnych dyskusji. Bo pasja to coś, co warto rozwijać na wiele sposobów. Pozdrawiam kaczkofanów.

   Usuń
  2. Mnie ten tom raczej rozczarował. Porady jednak nie takie fajne jak rok temu. Komiksy znośne ale raczej przeciętnej. Niby lepiej jeśli coś jest niż nic. Ale czy jest sens zewać rynek czymś tak przeciętnym? I gdyby jeszcze mieli pomysł na tematyczne komiksy powiedzmy minimum 4 razy do roku, to może się zdarzyć słabszy i ok. Ale tak mamy wydanie raz do roku, następne będzie może za rok. Mimo wszystko to nie jest to.

   Usuń
 3. Zamówione w księgarni Egmont przedpremierowo :) Do dnia dzisiejszego cisza :(

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 246 "Tajemnicza świątynia" - zapowiedź - Fecchi, Ferraris, Michelini

MegaGiga 60 "Ku przestworzom!" - zapowiedź - Scarpa, De Vita, Asteriti

Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza - przykładowe strony