Komiksowe premiery - grudzień 2019 - Rosa, Barks i Usagi

Co to będzie za grudzień! Tuż przed świętami Egmont wyda pierwszy tom kolekcji Rosy i kolejne wydanie z komiksami Barksa. Nie będą to jednak jedyne ciekawe komiksy, które trafią na półki księgarń w ostatnim miesiącu tego roku.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
3 grudnia - MegaGiga 52: Legenda o wyspie skarbów - 24,99 zł
Ostatni w tym roku 512-stronicowy tom niestety w dużej części będzie składał się z powtórek z MegaGiga2: Piratów z Kwaraibów. Nie oznacza to jednak, że nie pojawią się nowe, dość ciekawe historie, wśród komiksów będzie można znaleźć Pirati all'arrembaggio z serii Goofy pisze książkę L'oro dello Sparviero z Morskich opowieści. Tom będzie zdobiła naprawdę ładna okładka Corrado Mastantuono. Pełne informacje o tomie znajdziecie na blogu. Komiks już jest dostępny na egmont.pl.
4 grudnia - Kolekcja Dona Rosy 1: Syn Słońca - 69,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY! 
Album otwierający 10-tomową kolekcję z komiksami Rosy będzie zawierał najstarsze historie z lat 1986-1987, które po polsku zostały wcześniej wydane jako czwarty Kaczogród z 2006 roku, oraz wiele doskonałych dodatków, czyli artykułów i ilustracji. We wydaniu pojawią się m.in. tytułowy Syn Słońca - pierwszy komiks Rosy, Płynna gotówka - kontynuacja Barksowskiego Promień i kamień, czy protoplasta ŻiCSM - Ostatnia podróż do Dawson, a także cały zestaw krótszych komiksów, głównie ten-pagerów z Donaldem w roli głównej. Przykładowe strony znajdziecie tutaj.
4 grudnia - Kaczogród Carla Barksa 6: W Krainie Wielkich Jezior i inne historie z lat 1956-1957 - 69,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY! 
Szczególną atrakcją szóstego tomu serii jest Wielki rzeczny wyścig, jedyny komiks Barksa będący prawie w całości retrospekcją z udziałem Newtoniusza i młodego Sknerusa. Poza tym pojawiają się trzy inne długie komiksy - tytułowy komiks opowiadający o Indianach-liluputach, Zakazana dolina, historia o kaczkach i dinozaurach, i Kula wśród lodów o arktycznej podróży Sknerusa i walce z ambasadorem Brutopii. Album będą dopełniać zabawne ten-pagery i inne krótsze historie, z których szczególnie warto wyróżnić Handel wymienny. Więcej informacji o tym (jak i innych tomach) znajdziecie na blogu. Przykładowe strony znajdziecie tutaj.
27 grudnia - Kaczor Donald 2020-01 - 9,99 zł
W tym momencie trudno określić jakie komiksy pojawią się w numerze, ponieważ wyjątkowo grudniowy numer ukaże się po Świętach. Z tego powodu mogą być w nim historie z jednego z świątecznych numerów skandynawskich tygodników, ale zawsze redakcja mogła podjąć inną decyzję.

KOMIKSY DISNEYA W USA
4 grudnia - Disney: The Little Mermaid #2 (of 3) - 3,99 $
Nowa adaptacja Małej Syrenki od Cecila Castellucci i Zulema Scotto Lavina.
4 grudnia - Mickey and Donald Christmas Parade 2019 - 6,99$ - POLECAMY!
Świąteczne wydanie pełne zimowych komiksów. Pojawią się w nim m.in. Topolino e il pupazzo perduto Stabile i Mazzarello, Gambadilegno e il regalo sospeso Venerusa i Castellani czy Zio Paperone e la sorpresa contesa Mazzoleniego i Fiziatelliego.
11 grudnia - Disney Afternoon Giant #8 - 5,99 $
W ostatnim numerze serii pojawi się ostatnia część komiksu z Brygadą RR i czwarta część The Duck Knight Returns.  
11 grudnia - Disney Frozen: True Treasure 2 (of 3) - 3,99$
Drugi numer miniserii będącej wprowadzeniem do filmu Kraina Lodu II. Dwa komiksy z bohaterami Krainy Lodu ostatnio zostały wydane po polsku.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
4 grudnia- Fibi i jednorożec 2: Jednorożec na wortkach - 39,99 zł - POLECAMY!
Seria pasków Dany Johnson, która najpierw ukazywała się w internecie, a obecnie także w gazetach. Tomy zbierają ponad 200 stron i tłumaczy je Mateusz Lis.
4 grudnia - Garfield: Tłusty koci trójpak 6 - 79,99 zł - POLECAMY!
Szósty tom wydania zbiorczego popularnej serii pasków komiksowych będzie zawierał odcinki oryginalnie opublikowane od 18 maja 1987 do 25 listopada 1988. Recenzję pierwszych dwóch tomów znajdziecie na blogu.
4 grudnia - Smerfy i Wioska Dziewczyn 3: Kruk - 19,99 zł
Trzeci i najnowszy album spin-offa Smerfów stworzyli Luc Parthoens i Alain Maury.
4 grudnia - Usagi Yojimbo Saga 4 - 69,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Skierowana do ciut starszego czytelnika doskonała seria Stana Sakaiego . Recenzję trzeciego tomu znajdziecie na blogu, a czwarty będzie się składał z historii wydanych oryginalnie w albumach pt. Pojedynek przy świątyni Kitanoji, Wędrówki z Jotaro oraz Ojcowie i synowie. Ponad 600 stron historii.
5 grudnia - Mechaniczna Ziemia 3: Urbanika - 45 zł - POLECAMY!
Trzeci i ostatni tom serii Jean-Baptiste Andréae. Recenzję drugiego tomu znajdziecie na blogu.
13 grudnia - Niezwykła podróż 5 - 38 zł - POLECAMY!
Piąty tom serii przygodowej Filippiego i Camboniego. Recenzję wcześniejszego albumu komiksu rysownika mysich i kaczych historii znajdziecie na blogu. Przykładowe plansze z nowego albumu także.
19 grudnia - Marvel Komiks 2019-05 -  14,99 zł

Jeżeli kojarzycie, że w grudniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl, livro.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, IDW, Fantagraphics i materiały własne

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela