Kaczogród Carla Barksa 6 "W Krainie Wielkich Jezior" - prezentacja

Dokładnie dwa tygodnie temu, czyli 4 grudnia, do sprzedaży trafił szósty tom Kaczogrodu Carla Barksa - W Krainie Wielkich Jezior i inne historie z lat 1956-1957. O czym pisaliśmy wcześniej, tom jednak ma różową, a nie niebieską okładkę jak wynikało z zapowiedzi, ale w środku nic się nie zmieniło i zawiera kolejne ponad 200 stron komiksów Barksa. Zdjęcia podesłał nam ComicBookGuy.
Warto przypomnieć, że szósty tom zawiera m.in. Wielki rzeczny wyścig będący prawie w całości 20-stronicową retrospekcją o Sknerusie i Newtoniuszu. Była to główna inspiracją Rosy przy tworzeniu II rozdziału Życia i czasów Sknerusa McKwacza, a także jeden z najciekawszych komiksów w karierze Barksa. Bardzo wysoki poziom trzymają też - tytułowy komiks, będący ponadczasową opowieścią o Sknerusie i Indianach-liliputach z doskonałym ekologicznym przesłaniem, Zakazana dolina, historia o kaczkach i dinozaurach, która doczekała się wydanego w Polsce sequela, i Kula wśród lodów o arktycznej podróży Sknerusa i walce z ambasadorem Brutopii. Album dopełniają zabawne ten-pagery i inne krótsze historie, z których szczególnie warto wyróżnić Handel wymienny, niby ten-pager, ale bardziej przypominający krótki komiks przygodowy. Więcej informacji o składzie tomu znajdziecie w osobnym tekście.

Komiks jest obecnie dostępny w wielu księgarniach internetowych, w części z nich jest na stanie, więc jest szansa na zamówienie go jeszcze przed Świętami. W sklepach znajdziecie także wcześniejsze tomy kolekcji, o których więcej informacji znajdziecie we wcześniejszym tekście.
Już za dwa miesiące ukaże się kolejny tom kolekcji Barksa - Miasto złotych dachów i inne historie z lat 1957-1958, w którym pojawi się m.in. pierwszy komiks z Dziadkiem Be. Ostatnio premierę miał też pierwszy tom serii poświęconej historiom Dona Rosy - Syn Słońca. 
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela