Kaczor Donald 2020-01 - okładka i skład - Midthun, Vicar, Heymans i Barks

Choć ledwie od dwóch tygodni w sprzedaży znajduje się ostatni numer Kaczora Donalda z rocznika 2019, to już wiemy jakie komiksy pojawią w kolejnym wydaniu. Numer 1/2020, będący 1002. wydaniem pisma, jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl, a do kiosków trafi 27 grudnia. Pojawią się w nim te same historie co w norweskim Donald Duck & Co 2019-49.
Choć wszystko wskazuje na to, że w numerze nie zostaną przedrukowane żadne komiksy o tematyce zimowo-świątecznej, to powinno pojawić się parę interesujących historii.
Okładkową opowieścią będzie 10-stronicowy komiks Naeruma i Midthuna opowiadający o rywalizacji Kaczogrodzian o Nagrodę Skobla. Ciekawie się zapowiada też 14-stronicowa historia Maya Heymansa, w której Donald uda się na wyspy Kanaryjskie, komiks zebrał całkiem dobre recenzje w Holandii. Ponadto w numerze pojawi się wiele krótszych historii wśród których będzie można znaleźć m.in. komiks z Hoką i Poką (siostrzenicami Magiki De Czar), klasyczną historię Vicara czy gag z Sknerusem mistrza Barksa.
Pewną ciekawą rzecz można jednak wywnioskować z przykładowych plansz umieszczonych na Egmont.pl,. Wynika z nich, że w numerze nie pojawią się standardowe 43 strony komiksów, lecz jedna więcej. Na 4. stronie wydania ma się pojawić Zagadka Mikiego.

Pewną niepokojącą informacją może być data premiery kolejnego wydania. Z okładki pisma wynika, że numer 2/2020 pojawi się dopiero 31 stycznia. Nadal w sprzedaży jest dostępny 1001. numer Kaczora Donalda zawierający m.in. klasyczny ten-pager Barksa, gorąco polecamy jego zakup.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. W ulubiona cteraz (w gazetce) tej co ma być nie wychodzi wynik 444 444 444 tylko
  444 444 440

  OdpowiedzUsuń
 2. Na egmoncie widnieje data 3 STYCZNIA 2020 jesli chodzi o premiere KD 1/2020

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie jest to data pojawienia się pisma na magazynie Egmont.pl

   Usuń
 3. Czyli....premiera:-) A w kioskach 27 grudnia, w Egmoncie....3 stycznia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, prawdopodobnie pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem Egmont.pl ma remanent.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru