Kaczogród Carla Barksa 7 "Miasto złotych dachów" - pierwsza zapowiedź

Jeżeli już macie szósty tom Kaczogrodu Carla Barksa, to pewnie zauważyliście, że na stronie ze stopką redakcyjną zapowiedziano siódmy tom serii - Miasto złotych dachów i inne historie z lat 1957-1958. Będzie on zawierał te same historie co siódmy tom norweskiej edycji. Nie jest na razie znana jego data premiery, lecz prawdopodobnie trafi do sprzedaży w lutym lub marcu przyszłego roku. Będzie to wyjątkowo grube wydanie, ponieważ liczące aż 256 stron, z czego dokładnie 128 stron będą zajmować historie nigdy niewydane Polsce.
Ciężko jednak stwierdzić, który z komiksów będzie główną atrakcją wydania. Bardzo ciekawą historią jest tytułowy komiks, opowiadający o rywalizacji pomiędzy Donaldem sprzedającym magnetofony a Sknerusem sprzedającym piece. W The Mines of King Solomon miliarder poszukuje słynnych kopalni króla Salomona, natomiast w The Black Pearls of Tabu Yama w trakcie Świąt Sknerus wraz z rodziną podróżuje po Pacyfiku i trafia na wulkan. Najwyżej ocenianym komiksem z tomu, zajmującym aż 9. miejsce na topliście Inducks, jest jednak The Money Well, w którym Sknerus po raz kolejny toczy boje z Braćmi Be, jest to także pierwsza historia w której wystąpił Dziadek Be. Resztę wydania tradycyjnie zapełnią krótsze historie z udziałem Donalda i Diodaka, część z nich była niegdyś wydana w Kaczorze Donaldzie, ale trafią też zupełnie nowe.
 Źródło ilustracji: Inducks / TheComicBookGuy

Komentarze

  1. Kaczogród tom 6 i Wujek Sknerus i Kaczor Donald syn słońca w Księgarni EGMONT już nie są dostępne jedynie dziś dostałem w empiku te 2 pozycje zamawiałem 2 tygodnie przed premierą

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli dalej będą tak wydawali, to seria ta skończy się w 2025 r, ale po drodze pewnie wszyscy zaczną mieć na to w....e tak mocno, że przestaną to wydawać.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka