Święta z Mikim, Donaldem i Sknerusem w telewizji

Już jutro, w Wigilię o 11:05 Puls 2 wyemituje Wojnę cieni!, czyli finałowy, podwójny odcinek pierwszego sezonu Kaczych Opowieści. Puls 2 nie jest pierwszą polskojęzyczną stacją na której się on pojawi, ponieważ wcześniej był emitowany zarówno na Disney Channel, Disney XD jak i TV 4. Inne stacje jednak pokazywały cały serial, natomiast na Pulsie wcześniej został wyemitowany jedynie pilot produkcji. Prawdopodobnie wynika to z tego, że dłuższe odcinki Kaczych Opowieści są sprzedawane stacjom jako filmy, a Puls kupił prawa do nich w pakiecie z resztą produkcji Disneya.
Na Pulsie 2 przez Święta pojawią się też dwie inne kaczo-mysie produkcje. O 10:45 w Wigilię i 11:00 w drugi dzień Świąt na Puls 2 zostanie wyemitowany odcinek specjalny serialu Miki w Szortach - Kacza Gwiazdka: Święta u Mikiego. Świąteczna produkcja prezentuje całkiem wysoki poziom, a oprócz standardowej obsady pojawiają się w niej m.in. Sknerus McKwacz czy Ludwig von Drake. Wyróżnia się też długością, ponieważ nie trwa 7 minut jak standardowy epizod, lecz ponad trzy razy dłużej.
Natomiast o 12:05 w drugi dzień Świąt na Puls 2 pojawi się Magiczna Gwiazdka Mikiego: Zasypani w Café Myszka, który jest specjalnym odcinkiem serialu Café Myszka, ponad godzinnym filmem stworzonym na DVD. W nim, podobnie jak w zwykłych odcinkach, krótkometrażówki są przeplatane nową animacją rozgrywają się w lokalu prowadzonym przez Mikiego pełnym disnejowskich gości. Jest to jednak dość ciekawa produkcja dla fanów kaczek, ponieważ zawiera m.in, Opowieść wigilijną Myszki Miki z Sknerusem w roli głównej.
Nie tylko Puls 2 będzie emitował przez Święta kaczo-mysie animacje. W Boże Narodzenie o 10:50 i kolejnego dnia Świąt o 9:00 na Polsat Film pojawi się Mickey. Bajkowe święta, czyli klasycznie animowany film z udziałem kaczych i mysich bohaterów z uniwersum Disneya. W drugi dzień Świąt na Polsacie o 6:45 zostanie wyemitowana jego kontynuacja, czyli Mickey. Bardziej bajkowe święta, ale jest to już znacznie słabszy film zrealizowany w animacji trójwymiarowej.
Także na przyszły rok stacje telewizyjne planują emisję produkcji z kaczkami. W weekendy od 11 stycznia o 7:05 na TV 4 będzie ponownie emitowany pierwszy sezon Kaczych Opowieści. Disney XD także cały czas będzie powtarzał wcześniej wyemitowane odcinki serialu. Niestety w ramówce kanału obejmującej styczeń i luty nie ma informacji o premierze kolejnych epizodów kaczej produkcji. Wynika z tego, że finał drugiego sezonu pojawi się po polsku najwcześniej w marcu 2020 roku.

Wszystkie informacje pochodzą z programtv.naziemna.info.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Disney

Komentarze

 1. Obejrzę ale 1 stycznia będzie chyba też 1 odcinek Kaczych opowiesci

  OdpowiedzUsuń
 2. Eh, przykre że reszty serialu nie wyemitują

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki że poprawiłeś ten artykuł polecam ci stronę dubbingpedia.pl. To stamtąd się dowiedziałem o tym co teraz piszesz ale ty to ładniej jeszcze napisałeś.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czekałem na Kacza Gwiazdka święta u mikiego juz obejrzalem oraz moi przyjaciele tygrys i kubuś gwiazdka Super bohaterów. Ale to drugie słabsze było bo zmienili się aktorzy głosów zwłaszcza królika i prosiaczka a nie wspomnę już o kłapouchym który cały czas przemawia różnym głosem

  OdpowiedzUsuń
 5. Niektóre odcinki Kaczych Opowieści zaczynają się nie o 7.05 a o 6.55 sprawdź nowa ramowke

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!