Nasza Księgarnia wyda "Mafaldę" [Komiksy dla wszystkich]

Od lat wydawnictwo Nasza Księgarnia kojarzy się czytelnikom komiksów głównie z Fistaszkami zebranymi. Jednak w styczniu w ramach oferty oficyny pojawi się inny tytuł komiksowy, też będący paskiem gazetowym - Mafalda, opowieść o małej argentyńskiej dziewczynce zatroskanej sprawami świata
Seria Mafalda. Wszystkie komiksy będzie zbierała wszystkie historie stworzone przez Quino (Joaquína Salvadora Lavado) w latach 1965–1973. Komiks ukaże się w takim samym formacie co Fisztaszki oraz tak samo jak one będzie kosztował 69 zł. Pierwszy tom trafi do księgarń 29 stycznia, a łącznie edycja będzie składała się z dwóch tomów. Historyjki o Mafaldzie już niegdyś zostały wydane w Polsce, w 1985 roku ukazała się kompilacja złożona z wybranych odcinków.
Tłumaczem będzie, znany także doskonale fanom komiksów Disneya, Filip Łobodziński, które we wstępie do tomu wyjaśnia w czym przejawia się ponadczasowość Mafaldy - Już pierwsza historyjka zdradza nam, że wprawdzie bohaterka jest jeszcze dzieckiem, ale świat i jego problemy traktuje bardzo poważnie. Znacznie poważniej niż dorośli. Mafalda jest orędowniczką demokracji, sprawiedliwości społecznej i pokoju. Łatwo dostrzega hipokryzję polityków i mediów, domyśla się podskórnych mechanizmów, które rządzą światem wbrew temu, co zwykliśmy nazywać prawami człowieka.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Nasza Księgarnia

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Egmont wyda serię "Czarodzieje i ich dzieje" ("Wizards of Mickey")!

Gigant Poleca Extra 4 "Gwiazdkowy prezent" - zapowiedź - świąteczny tom

Gigant Poleca 232 "Szybcy kontra wściekli" - od dziś w sprzedaży - Casty, Cavazzano i Gervasio