IDW wyda kontynuację "Z dziejów Kaczego Rodu", Fantagraphics darmowy komiks

Przez ostatnie miesiące informacje napływające z USA dotyczące komiksów Disneya nie były zbyt optymistyczne, inaczej jest tym razem. Zarówno najnowsze zapowiedzi od IDW jak i Fantagraphics są nadzwyczaj ciekawe.
W zaplanowanym na marzec 55. wydaniu Uncle Scrooge pojawi się prolog i pierwszy komiks z The New Adventures of the McDuck Dynasty, czyli La nuova Storia e Gloria della Dinastia dei Paperi będącej kontynuacją wydanego w Polsce cyklu Z dziejów Kaczego Rodu. Sześcioczęściowa seria stworzona przez Sistiego i Sciarrone opowiada o przyszłości Kaczej Rodziny i rozgrywa się w latach 2117-2617. Komiks zebrał całkiem dobre opinie podczas publikacji we Włoszech. Numer będzie zdobić naprawdę ładna ilustracja Claudio Sciarrone. Minusem jest tylko wysoka cena pojedynczego numeru - 5,99 $.
Jednak być może nawet ciekawiej wygląda darmowy komiks, który na przyszłoroczny Free Comic Book Day planuje Fantagraphics. W zeszycie reklamującym linię Disney Masters pojawią się komiksy Van Horna, Hubbarda, Kinneya i Heymansa. Sugeruje to, że w najbliższym czasie Fantagraphics wyda tom poświęcony historiom Williama Van Horna, choć na razie tego typu publikacja nie została ogłoszona. W zeszycie pojawią się It's Bats, Man!, Much Ado About Telepathy i The Health Nut, pierwszy komiks z Dziobasem. Przyszłoroczny Free Comic Book Day odbędzie się 2 maja.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - IDW, Fantagraphics

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela