Egmont w lutym 2020: Smerfy, Lucky Luke oraz Kamila i Konie [Komiksy dla wszystkich]

Ledwie co do sprzedaży trafiły grudniowe nowości, a już Egmont zapowiedział jakie komiksy ukażą się w lutym. Nie zabraknie wówczas też kolejnego tomu Kaczogrodu Barksa, o czym pisaliśmy w osobnym tekście, ale pojawi się też wiele innych ciekawych tytułów.
12 lutego swoją premierę będzie miało długo wyczekiwane nowe wydanie Smerfa Naczelnika, drugiego albumu serii o Smerfach. Klasyczna historia po raz pierwszy została wydana po polsku prawie 30 lat temu, więc przyszedł najwyższy czas by nowi czytelnicy go poznali. Cena komiksu będzie dość atrakcyjna, bo wyniesie 19,99 zł.
Tego samego dnia ukażą się też dwa albumy serii Lucky Luke. Rodeo to podobnie jak w przypadku Smerfów, drugi album serii. W tym wypadku jednak klasyczny album Morrisa z 1948 roku nigdy wcześniej nie został wydany po polsku. Natomiast Most na Missisipi jest historią z 1994 roku, napisaną przez Jeana Léturgie i Xaviera Fauche i narysowaną przez Morrisa.
Dość niepozornym tytułem jest nowy komiks z serii Komiksy są super - Kamila i Konie. Miłość Oceana. Jest to jednak przedruk serii Camomille et les chevaux opowiadającej o dziewczynach jeżdżących na koniach. Komiks został stworzony przez Lili Mésange i Stefano Turconiego, którego czytelnicy bloga mogą kojarzyć m.in. z mysiej Wyspy skarbów, Wielkiego Morza Piasku czy komiksów z serii Doubleduck, KAWA, PKNA i Ultraheroes. Tom będzie zawierać 3 albumy i kosztować 39,99 zł.
12 lutego ukaże się także najnowszy album serii Sisters. Przysięgam, naprawdę zostało wydane we Francji dopiero w listopadzie, a już pojawi się po polsku. Czternasty tom serii Willema i Cazenove będzie zawierał kolejne kilkadziesiąt stron historii o Wendy i Marine.
Nakładem Egmontu wyjdzie także pierwszy tom Minecrafta. Pierwszy tom serii opartej na popularnej grze zostanie wydany w cenie 29,99 zł i będzie liczył 88 stron. Oryginalnie komiks został wydany przez Dark Horse, a jego twórcami są  Sfé R. Monster i Sarah Graley.
26 lutego do sprzedaży natomiast trafi pierwszy tom Śledztwa Enoli Holmes Sereny Blasco. Pierwszy album fantastycznie narysowanej serii będzie nosił tytuł Sprawa dwóch zaginięć, zostanie wydany w twardej oprawie i będzie kosztować 34,99 zł.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl. W ciągu najbliższych tygodni powinny też się pojawić dokładne informacje o Gigancie Poleca, który będzie miał swoją premierę pod koniec stycznia.
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka