MegaGiga 52 "Legenda o wyspie skarbów" - od dziś w kioskach - powtórki i Morskie Opowieści

Choć premierą miesiąca, a być może roku, są zapowiedziane na jutro tomy kolekcji Barksa i Rosy, nie można nie zauważyć, że dziś do kiosków trafił 52. MegaGiga - Legenda o wyspie skarbów. W środku znalazło się ponad 500 stron komiksów o pirackich przygodach, niestety spora część z nich to powtórki z wydanych 13 lat temu Piratów z Kwaraibów. Wydanie jest przedrukiem szóstego tegorocznego Temapocketu.
Nie jest jednak to wydanie, w którym nie można znaleźć interesujących komiksów. Chyba najciekawiej prezentują się historie należące do serii Goofy pisze książkę czy Morskie opowieści, Ciężko jednak znaleźć komiksy pierwszoligowych twórców, a jakość części reprintów też jest wątpliwa. Pozytywnie wyróżnia się okładka, która chyba należy do jednych z najlepszych z całej serii.
 
Za pomoc przy tekście dziękujemy Damianowi Tomaszewskiemu. źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. 1)Powinno być ,,Bunt na Wanty''
  2)Po prostu te tematy się cały czas powtarzają, w tym roku został wydany drugi sportowy ,,Mamut'' (pierwszy GM 15 ,,Olimpijczyk mimo woli''), a także trzeci tematyczny (po MGG 12 i 32). Tematy im się wyczerpują po prostu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2) Wiesz ile jest komiksów Disneya? Tyle, że można byłoby wydawać w MGG/MAM do końca świata i by się żaden nie powtórzył. Po prostu sytuacja wygląda tak, że w Norwegii wydają 12 tomów rocznie, nie chce im się tyle składać starannie, więc część z nich robią na szybko w taki sposób jak "Legendę o wyspie skarbów".
   2 czy 3 lata temu jednym z pominiętych MGG/MAM był inny piracki tom, w którym nowych komiksów było znacznie, znacznie więcej.

   Usuń
 2. A propos okładki...Co on robi, skacze na tą skrzynię, siedzi na niej, stoi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że jest za skrzynią i skacze

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela