Kolekcja Dona Rosy 1 "Syn Słońca" - dziś oficjalna premiera

Przez wielu jest to najbardziej oczekiwana premiera roku, dla niektórych przedruk Kaczogrodu z 2006 roku w większym formacie i nowymi dodatkami. Dziś do księgarń trafił pierwszy tom kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Syn Słońca. Wydanie rozpoczynające pełną kolekcję dzieł Rosy zbierającą na łamach 10 tomów wszystkie jego komiksy oraz niezliczoną ilość dodatków. Pierwszy tom zawiera najwcześniejsze historie twórcy opublikowane oryginalnie w latach 1987-1988, liczy 208 stron, a jego cena okładkowa to 69,99 zł, został wydany w takim samym formacie co Kaczogród Carla Barksa - B5, papier kredowy i twarda oprawa.

Największą atrakcję dla czytelników będą prawdopodobnie stanowiły trzy długie komiksy. W wydaniu znajduje się tytułowy Syn Słońca - pierwszy komiks Rosy, doskonała historia z udziałem Sknerusa i Granita, Płynna gotówka - kontynuacja Barksowskiego Promień i kamień (KCB 3) o kolejnej potyczce Sknerusa z Braćmi Be i protoplasta ŻiCSM - Ostatnia podróż do Dawson zawierająca retrospekcję, która ukazała się na łamach najnowszego wydania Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Resztę tomu zapełnią krótsze komiksy, zarówno z Donaldem jak i Sknerusem, a komentarze Rosy do każdego komiksu oraz nigdy wcześniej nieopublikowane w Polsce ilustracje.
Przykładowe strony znajdziecie tutaj, a prezentację wydania tu. Kolejnym tomem kolekcji będzie Powrót na Równinę Okropności, który będzie zawierał te same komiksy co Komiksy z Kaczogrodu z 2011 roku. Dziś do sprzedaży trafił też szósty tom Kaczogrodu Barksa.
      Syn Słońca
      Ilość stron: 208, Stron komiksów: 150 (w tym 0 premierowych)
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Kurczę czyli kolejny tom też w pełni "komiksowo" dubel? Trochę średnio ale i tak się kupi :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dubel tylko że znacznie lepsze tłumaczenie będzie.

   Usuń
  2. Tylko że tym razem będzie dobre tłumaczenie + pojawi się komiks napisany przez Rosę, a nie narysowany, który wcześniej został pominięty. Oraz będą dodatki, ilustracje itp.
   Warto jednak zauważyć, że praktycznie cały Rosa został wydany. Trzeci tom też będzie w całości powtórką! Oczywiście pojawi się "Praca na wysokości", która raz była tylko w Polsce, ale de facto pierwszy premierowy komiks (pełnoprawny) to "Uniwersalny rozpuszczalnik" z 6. tomu.

   Usuń
  3. Fakt, dubel. Ale w normalnym formacie. I spróbuj kupić ten sprzed 15 lat, zdaje się (w rozsądnej cenie).

   Usuń
 2. Z innej beczki. Czy planujesz włączyć ,,W kręgu tajemnic'' z GP 221 do ,,Dobrych komiksów Disneya''?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie tak, ale raczej tekst nie pojawi się przed Świętami.

   Usuń
 3. ja nie wiem co jest grane, ale byłem w 3 empikach i tylko jeden tom był praktycznie nie naruszony reszta zagięte rogi, jeden wyglądał jakby ktoś ugryzł :D w sumie w wydawnictwie to samo sie moze trafic, a jednak to kolekcjonerskie drogie wydanie wiec jakos to powinno wygladac, a nie mowie tutaj o drobnych uszkodzeniach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja od czasu zamówienia 1 tomu Barksa (zagięte rogi...) zawsze przed zbliżającą się wysyłką ślę do Egmontu mail że chce nieuszkodzony egzemplarz- na razie działa :-D . Co nie zmienia faktu że dostalem @ o realizacji zamówień (Barks+Rosa) - mail byl w odstępie 3 min a wczoraj przyszedł tylko Barks do paczkomatu!!! Rosa dalej w podróży...

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar