Disney Masters - Carpi i Murry w przyszłym roku

Dopiero co Fantagraphics wystartowało z Disney Masters, serią zbierającą komiksy najlepszych twórców komiksów Disneya, a już został zapowiedziany szósty i siódmy tom serii, które mają zostać wydane w przyszłym roku. Dla przypomnienia, o wcześniejszych tomach pisaliśmy tutaj i tutaj, natomiast naszą fotorelację z wnętrza pierwszego tomu znajdziecie tu. Z zapowiedzianych tomów powinni być zadowoleni zarówno fani włoskich jak i amerykańskich komiksów.

VI TOM - GIOVAN BATTISTA CARPI (oraz Martina i Cimino)
Uncle Scrooge: King Of The Golden River
190 stron
Komiksy: 
- King of the Golden River
- Mickey the Kid and Six-Shot Goofy
- Me, Myself, and Why
Opinia: Kolejny raz (po tomie Bottaro) w Stanach zawita prawdziwe włoskie szaleństwo, a tak pewno można nazwać tytułowego Króla złotej rzeki. Doskonały komiks, choć niezwykle szalony, nawet jak na ówczesne historyjki. Dodatkowo w tomie mają się pojawić dwa inne wysoko oceniane komiksy - początek serii o Mikim Kidzie, westernowym wcieleniu myszona oraz komiks w którym Sknerus rozdzieli swą osobowość na trzy części. Według mnie obowiązkowy zakup dla fana włoskiej klasyki i scenariuszów Martiny.
Tom dostępny w przedsprzedaży m.in. na Book Depository.

VII TOM - PAUL MURRY 2
Mickey Mouse: The Pirates Of Tabasco Bay
184 strony
Komiksy:
The Lost City
- Yesterday Ranch
- The Marvelous Magnet
- The Vanishing Railroad
- The Case of the Hungry Ghost
- The Pirates of Tabasco Bay
- The Great Stamp Hunt
Opinia: Podobnie jak pierwszy tom poświęcony Paulowi Murry'emu, drugi tom będzie zawierać siedem seryjnych komiksów Fallberga i Murry'ego z Mikim wydanych oryginalnie w WDC. Zgodnie z opisem tomu, komiksy pojawią się w oryginalnym kolorowaniu. Tom tylko dla fanów komiksów Murry'ego. Ciekawe czy Fantagraphics planuje pakiet z dwoma tomami Murry'ego?
Tom dostępny w przedsprzedaży m.in. na Book Depository.

Tomy są zapowiedziane na styczeń i marzec przyszłego roku, choć jak to bywa z komiksami Fantagraphics, daty premier często zmieniają się jak w kalejdoskopie.
Przy okazji przypominamy, że innym zapowiedzianym przez Fantagraphics komiksem Disneya na pierwsze miesiące przyszłego roku jest pierwszy tom pełnej reedycji Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Ten tom także zamówicie na Book Depository.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka