Znamy tytuł 3. tomu "Kajko i Kokosz. Nowe przygody" [Komiksy dla wszystkich]

Niedawno został opublikowany program tegorocznego GDAK-a (Gdańskiego Spotkania Komiksowego), którego głównym gościem będzie Peter Snejbjerg, autor rysunków do wielu słynnych amerykańskich serii komiksowych (BBPO, Kaznodzieja, Byłem bogiem), ale także scenarzysta komiksów Disneya, w tym krakowskiego komiksu z Sknerusem - Stary smok mocno śpi. Festiwal odbędzie się od 22 do 24 czerwca w Bibliotece Manhattan i Sztuce Wyboru.
Oprócz tego Gdańsk odwiedzi także szeroka paleta polskich twórców m.in. Maciej Kur, Piotr Bednarczyk, Mieczysław Fijał, czy także Tomasz Kołodziejczak. To właśnie redaktor komiksowego działu Egmontu w sobotę poprowadzi spotkanie pod bardzo ciekawym tytułem.
16:00-16:50 Kajko i Kokosz, „Nowe Przygody 3: Królewska Konna” – prowadzący Tomasz Kołodziejczak
Najpewniej to oznacza, że zapowiedziany na listopad album Kajko i Kokosz. Nowe Przygody będzie nosił tytuł Królewska Konna. Przypominamy, że album ma zawierać jedną, pełnometrażową historię, którą stworzy tercet: Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolory). Z tej okazji koledzy z Na Plasterki! przygotowali taką oto tymczasową okładkę.
 Źródło ilustracji: materiały organizatora / Na Plasterki!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)