Trzej Caballeros z własnym serialem animowanym!

Wczoraj internet obiegła niewiarygodna wiadomość - na filipińskiej platformie DisneyLife został udostępniony serial Legend of Three Caballeros. Choć początkowo uznawano informację za fejk, to później została potwierdzona przez osoby związane z wytwórnią Disneya.
Legenda o trzech Caballeros to 13-odcinkowy serial animowany o przygodach Donalda, Jose i Panchito nawiązujący do filmu animowanego z 1944 roku. Fani komiksów natomiast mogą kojarzyć ich występ w dwóch komiksach Rosy. Nie są znane szczegóły o fabule serialu, lecz z zamieszczonych zrzutów można domniemywać, że poszczególne odcinki opowiadają o przygodach bohaterów w egzotycznych lokacjach.
Prawdopodobnie Legenda o trzech Cabelleros jest jednym z wielu seriali przygotowywanych na platformę streamingową Disneya, która już wystartowała w niektórych krajach, a w przyszłym roku ma zadebiutować w USA. Co ciekawe, choć zapowiedziano wiele seriali, w tym np. serie związane z takimi markami jak Potwory i spółka czy Muppety, nie pojawiła się żadna wzmianka o serialu z Caballeros. Być może serial był przygotowywany jako niespodzianka na start platformy. Wcześniejsze udostępnienie serialu na Filipinach jest prawdopodobnie błędem przy dodawaniu serialu do bazy, pewnie zapomniano ustawić datę premiery i serial od razu stał się dostępny dla użytkowników. Informację o serialu podała jedna użytkowniczka Tumblra, która przy okazji zamieściła wiele zrzutów z aplikacji.
Istnienie serialu zostało potwierdzone przez Franka Angonesa (producenta Kaczych Opowieści), który napisał, że serial został stworzony poza Disney Television Animation i był już w produkcji przed rozpoczęciem tworzenia Kaczych Opowieści. Potwierdza także, że w serialu nie pojawia się Sknerus, natomiast (co wynika także z poniższych obrazków) występują w nim także Kizia, Mizia i Fizia, Daisy oraz Ludwig von Drake. Serial może także mieć bardziej edukacyjny charakter. Stwierdził też, że istnienie tego serialu powoduje, że potencjalny odcinek Kaczych Opowieści z Caballeros jest trochę trudniejszy do zrealizowania.
Natomiast Matt Chapman napisał, że serial został stworzony w Disney Interactive. Jest to dość zaskakująca informacja, szczególnie że według obecnych informacji, ten dział Disneya został zlikwidowany 2 lata temu, a zajmował się głównie tworzeniem gier, a nie seriali.
Nadal nie są znane informacje odnośnie premiery serialu w innych krajach. Serial prawdopodobnie pojawi się w przy starcie platformy streamingowej Disneya w przyszłym roku, jednak nie zostało to nigdzie potwierdzona. Nie wiadomo także czy serial pojawi się w Polsce.
Jeżeli pojawią się jakiekolwiek nowe informacje o serialu, to na pewno poinformujemy o nich w osobnym newsie. Na razie liczymy na wasze opinie związane z informacją o serialu.
Źródło ilustracji: holisticvolunteer.tumblr.com

Komentarze

  1. Te screeny wyglądają przepięknie <3 Oby nie okazało się, że jest to coś pokroju "Klubu przyjaciół Myszki Miki"

    OdpowiedzUsuń
  2. Egmont mógłby przy okazji wydać komiksy Dona Rosy :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela