Gigant Poleca 213 "Fatalna pomyłka" - skład - CASTY/CAVAZZANO, Ziche i Fecchi

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont możemy podać skład lipcowego Giganta pt. Fatalna pomyłka. Tom już na pierwszy rzut oka zapowiada się znakomicie, rzadko tyle ciekawych komiksów pojawia się w jednym tomie.

- Okładka
- Der Klub der Entdecker - scen. Byron Erickson, rys. Massimo Fecchi - 38 stron
- Gambadilegno e le vacanze intelligenti - 20 stron
- Paperinik... il cuore è un motore - rys. Silvia Ziche - 32 strony
- Paperino & Paperoga naufraghi fuori rotta - 12 stron
- Paperino e l'atollo sconosciuto - 32 strony
- Zio Paperone e il tiranno dei mari - rys. Corrado Mastantuono - 30 stron
- Fuga dall'isola del cavolo - 20 stron
- Topolino e i colpi dell'Uomo Qualunque - scen. Casty, rys. Giorgio Cavazzano - 33 strony
- Paperino e la perla della luna - 32 strony
- Einfach entspannen! - scen. Unn Printz-Påhlson, rys. Flemming Andersen - 1 strona

Komentarz rozpocznę dość nietypowo, bo od Mirki Andolfo, czyli autorki kojarzonej dzięki serii Wbrew naturze. Jednak nie jest to pierwszy komiks wydany w Polsce przy którym maczała palce, ponieważ Włoszka pokolorowała takie komiksy Disneya jak Dracula czy Moby Dick, a w lipcowym tomie Giganta pojawi się pokolorowany przez nią komiks Mastantuono. Jest to bardzo dobra historyjka, o czym przekonałem się w czasie jej publikacji w USA.
Jednak wspomniany wyżej komiks to może nie być nawet historyjka numer trzy lipcowego Giganta. Największą atrakcją będzie komiks o Mikim i Fantomenie autorstwa dwóch wielkich włoskich twórców - Casty'ego i Cavazzano. Komiks zajmuje wysoką pozycję na Inducks, więc liczę na kolejną doskonałą historię Casty'ego. W końcu autor Cienkiej sprawy to nie byle kto.
Bardzo ciekawie także zapowiada się historyjka narysowana przez Ziche, autorkę znaną głównie dzięki specyficznemu humorystycznemu stylowi rysunków. Liczę też, że pozytywnie mnie zaskoczy długi komiks Ericksona i Fecchiego, autorów znanych m.in. z doskonałej świątecznej historyjki Ratujmy Boże Narodzenie.
Przy okazji przypominamy, że już jutro do kiosków trafi nowy MegaGiga zawierający całość klasycznego cyklu Z dziejów Kaczego Rodu opowiadającego o losach kaczej rodziny w trakcie tysiącleci. Tom kupicie już na egmont.pl.
Tom w sprzedaży od 27 lipca. źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska / Inducks

Komentarze

 1. Dwóch najlepszych (moim zdaniem) rysowników w jednym tomie: Silvia Ziche i Flemming Andersen (może ten drugi tylko 1 strona, ale zawsze coś) :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andersen to był dobry dekadę temu.

   Usuń
  2. Andersen zdecydowanie nadal jest dobry, tylko ma ostatnio pecha do kiepskich i nijakich scenariuszy. Ogólnie w tym tomie nie ma słabych rysowników, wręcz przeciwnie. Chociażby Corrado Mastantuono- piękna kreska.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!