Kaczencja i Superkwęk wystąpią w "Kaczych Opowieściach"?

Niedawno na włoskim portalu badcomics.it ukazał się wywiad z twórcami, a także głównymi scenarzystami nowych Kaczych Opowieści - Francisco Angonesem i Mattem Youngbergiem. Specjalnie dla czytelników komiksydisneya.pl przetłumaczyliśmy najciekawsze fragmenty wywiadu.

Wiemy, że bardzo lubicie i znacie komiksy Disneya z całego świata. Jacy są wasi ulubieni autorzy włoskich komiksów Disneya? Czy jest szansa by jakieś postaci z nich pojawiły się w serialu?
Angones: (...) W drugim sezonie zanurzymy się głęboko w komiksy Disneya włoskiej produkcji, pojawią się różnorodne postaci z europejskich komiksów, szczególnie mówię tu o postaciach stworzonych przez Romano Scarpę. Wiele z nich nigdy nie pojawiło się wcześniej w animowanej formie. Włączając te postaci do znanego na całym świecie serialu, chcemy by stały się znane jako niezwykle interesujące postaci, często w trochę innej formie niż w komiksach, ale będącej ich rozszerzeniem. 
Nie mogłem od razu wprowadzić postaci Kwakuni czy Kaczencji... lecz pracujemy nad tym. Nie odpoczywamy, zobaczysz wiele nowych kaczek w serialu.
Youngberg: (...) Pojawią się postaci, które nie są popularne w USA, a pojawiły się w wielu europejskich komiksach. Czerpiemy inspiracje z różnych źródeł, ponieważ włoskie komiksy są tak bogate w pomysły, że wstydem byłoby nie wykorzystywać postaci z nich. Przedstawimy nowe postaci, które, mamy nadzieję, staną się znane na całym świecie, ale stworzyliśmy również oryginalne postacie, które, na co liczę, pojawią się w komiksach w wielu krajach.
Angones: Osobiście kocham Superkwęka. Chciałbym znaleźć sposób na wprowadzenie go do serialu wcześniej lub później.

W marcu 2017 roku, kilka miesięcy przed emisją pierwszego odcinka "Kacze Opowieści" zostały przedłużone na drugi sezon. Czy wiedząc o tym, zmieniliście w jakiś sposób wątki? (...)
Youngberg: Informacja o drugim sezonie uspokoiła nas i pozwoliła pracować nad historią, którą chcieliśmy opowiedzieć od samego początku. Było kilka wątków, które chcieliśmy rozwinąć, a dzięki potwierdzeniu drugiego sezonu nie musieliśmy kończyć wszystkich wątków w nim, lecz możemy je kontynuować w przyszłym roku. (...)  
Angones: (...) Zaczynając pracę nad KO powiedzieliśmy: "Czy wiesz co robimy? To "Kacze Opowieści". Na wypadek, gdybyśmy mogli zrobić tylko jeden sezon, musimy umieścić w nim wszystko od Robokwaka do Agenta Kupra, a także opowiedzieć coś o rodzinie Kaczora Donalda... ". Chcieliśmy zrobić wybuchowy pierwszy sezon i byliśmy pewni, że jeśli seria zostanie przedłużona, będziemy wiedzieli co robić dalej. (...) 
 Źródła ilustracji: Paerpedia/museowow.it

Komentarze

 1. Byłoby nieziemsko :D Do perfekcji brakowałoby mi jeszcze tylko występu Dziobasa i Trzech Caballeros. Ewentualnie jakiś cross z Mikim w Myszogrodzie :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś mi świta, ze było ogłaszane, że Dziobas się pojawi w 2 serii serialu.
   Od siebie bym dodał Johna Kwakerfellera (w ogóle fajny byłby odcinek w którym wszyscy wrogowie Sknerusa jednoczą siły przeciwko Mckwaczowi) oraz profesora Gladiusza Kwaczyńskiego.
   Co do crossoveru z Mikim : to może Zapotek i Marlin i podróż w czasie ?

   Usuń
  2. Ludvig von Drake potwierdzony.

   Usuń
 2. Nie obraziłbym się, gdyby był crossover z Goofy'm z Goof Troop. Skoro Spoonerville wymienili, a w serialu pojawi się Don Karnage z Super Balloo (którego Cape Suzette też wspomniano), to czemu nie Goofy i inni? Z tą różnicą, żeby tym razem Goofy był żonaty jak w kreskówkach z lat 50. I żeby pociągnęli żart, że nigdy nie pokazują twarzy jego żony :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Może też w drugiej serii pojawią się też Elek i jego syn Eluś? A może Babcia Kaczka, Gęgul Gęg, Capek,
  Kaczor Doniek i spółka oraz Doubleduck? A może Young Billy Goat, Myszogrodzianie, Dziadek Be,
  kruk Edgar, pies Pluto, Fisio, Komisarz O'Hara, Aspirant Glina, Franc Mauer, Bereksio, Kasia Be i Kuzyn Intelekt? A może tak u zgrozo - Kwazek i Harpagon? A może Święty Mikołaj?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A i Śliski Kręt?

   Usuń
  2. Może też rodzina Magiki De Czar, rodzina Duckisów oraz Andy Ascott i Gideon McKwacz oraz
   Superkwoczka, Super Goofy, Gilbert, Super Gilbert oraz Max Goof? A może u zgrozo - Aunt Tessie
   (pl. Ciocia Gufilda) A może żona Komisarza O'Hary - Petulia? Albo od siebie jeszcze dodał Filona,
   Lizoosa, sekretarza Kwakerfellera i Jose Cariocy oraz jego przyjaciół. Jeszcze brakowało mi występu
   Czarnego Piotrusia, Knuja, Zochy, Fantomena oraz Dzióbka, ptaka Braci Be. A może - Indiana Goofs, Kranz, Kranik, Mr. Dibble i Mr. McKatz oraz Betomasa, Młodych Skautów oraz Ele-Mele,
   Flip 2, Cometa Beta oraz Fipsik. Albo Pusio i Busio oraz Mordek i Ferdek. Lub Korneliusz Kwaczak.

   Usuń
  3. A może - Protonik Bip-Bip, Doktor Statyk, Profesor Enigm oraz Axel Alpha i Protonik Bep-Bep?

   Usuń
  4. Lub może ??? Kaczor, ojciec Siostrzeńców?

   Usuń
  5. Albo Myszula, matka Mordka i Ferdka?

   Usuń
  6. Za chwilę Ci się zrobi w tych zapowiedziach prawdziwe Animkowo :) Niemniej jednak sam bym chętnie zobaczył występ niektórych postaci, które wymieniłeś. Postacie z uniwersum Myszogrodu mogą mieć np. występy cameo. Od siebie bym dodał : Bombie-zombie

   Usuń
  7. A ja bym od siebie dodał Bubbę, Kaczucha, Neolitę, Reginellę i Megajonka.

   Usuń
  8. Albo Kwarella Dziobak, Druh Śpioch i Kwabrina.

   Usuń
  9. Lub Alvin, Boczek i Druh naddrużynowy.

   Usuń
  10. Lub może Doktor Statystyk, Gryzoń, Fantomim, Goofus Le-Luz Maria, Tom McCyngiel, Kaczuś, Kwak O'kej, H. Bogarto, Don Diego, Chytrus, Alek Ściema, Zapotek i Marlin, Edek Maluch, Emil Orzeł
   lub agencje C.A.P. , KAWA oraz KASZA. Lub jeszcze Tymon Nongrata.

   Usuń
  11. Lub jeszcze moja ulubiona postać- Ponury Podróżnik! I Kwakerfeller!

   Usuń
  12. Albo Panchito Pistoles i jego koń Senor Martinez. Lub Mimima, siostrzenica Magiki De Czar ( w ogóle fajny byłby odcinek, w którym siostrzenice Magiki De Czar łączą siły przeciwko sobie), oraz Kwakus
   i Babcia De Czar.

   Usuń
  13. Dodałbym jeszcze Minnie i Daisy.

   Usuń
  14. Jeszcze dodałbym Mikiego, Goofyego, Eustazję Tost, Estrellę Marinę i Umę.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru