Dark Horse będzie wydawać komiksy z Donaldem i Mikim!

W ciągu kilku tygodni nie raz, nie dwa pisaliśmy o komiksach Disneya, które planuje wydać Dark Horse, jedno z największych wydawnictw komiksów w USA. Nikt jednak nie mógł przewidzieć dzisiejszych zapowiedzi. Jak się okazało, Dark Horse będzie wydawać także tomy z komiksami z Donaldem i Mikim, i to nie byle jakimi komiksami - będą to piękne włoskie parodie.
Na początek wydawnictwo planuje wydać dwa tomy. Najpierw zostanie wydana parodia Wyspy skarbów autorstwa Radice i Turconiego. 31 października ukaże się ona w tomie pod tytułem Treasure Island starring Mickey Mouse. Natomiast 3 tygodnie później ma zostać wydany album Moby Dick starring Donald Duck, w którym zostanie zawarta historia Artibaniego i Mottury będącą parodią dzieła Hermana Melville'a. Oba komiksy zostały wydane w Polsce w serii Gigant Poleca, pierwszy z komiksów wyszedł w 205. tomie cyklu, a drugi w 182.. 
Nie są to jedyne pięknie narysowane parodie klasycznych dzieł literatury, które ostatnio pojawiły się we Włoszech. Oprócz nich można też wymienić takie komiksy jak Dracula, Duckenstein czy Metopolis, więc są spore szanse, że linia będzie kontynuowana w przyszłości. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek informacje o kolejnych tomach, to na pewno poinformujemy o nich na łamach CKD.
Każdy z albumów zostanie wydany w cenie okładkowej 10,99 $. Nie są na razie dane techniczne wydania. Prawdopodobnie tomy będą także dostępne w księgarniach internetowych typu Amazon czy Book Depository, choć na razie nie zostało to potwierdzone.
AKTUALIZACJA: W międzyczasie pojawiła się informacja o formacie w którym zostaną wydane oba komiksy. Zgodnie z portalem cbr.com będą wydane w formacie 6 na 8,5 cala oraz w miękkiej oprawie. Niestety jest to podobny format do tego, w została wydana seria Kaczogród czy amerykańskie trejdy od IDW czy Boom.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Dark Horse

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka