Więcej stron komiksów w odnowionym "Kaczorze Donaldzie"!

Już w przyszłym tygodniu do sprzedaży trafi nowy, odnowiony Kaczor Donald. Do tej pory jedyną potwierdzoną informacją było zwiększenie ilości stron pisma do 52. Jednak dziś oficjalnie możemy ogłosić, że to niejedyna zmiana, a w czerwcowym i w kolejnych numerach pisma znajdzie się dużo więcej stron komiksów niż do tej pory, bo aż 43 w każdym numerze.
Zmiana ta została potwierdzona poprzez reklamę drugiego po zmianach numeru - lipcowego Kaczora Donalda. Wśród 43 stron komiksów będzie on zawierał historyjkę ze świata Kaczych Opowieści z Braćmi Be - najpewniej Welcome to Beagle Island!. Co ciekawe, choć numer wyjdzie po Mundialu, będzie on zawierał piłkarskie gadżety.
Mam jednak nadzieję, że w odnowionym piśmie nie będzie tylko więcej komiksów, ale też będą one lepsze. W końcu, na 43 stronach można bez problemu zamieścić długi komiks Barksa czy Rosy, a może nawet i dwa. Oby redakcja nie zmarnowała tej szansy.
Nie pozostaje mi nic innego niż liczyć, że zachęceni zmianami (i klockami Lego) kupicie 20 czerwca nowy numer pisma. Oczywiście, informacje o dokładnym składzie numeru pojawią się na blogu rano w dniu premiery.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Oby szło ku lepszemu. Jakby okładka została jeszcze bez tej reklamującej pstrokacizny, to kolejny duży plus.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm... To naprawdę świetna wiadomość. I zaskakująca w dobie regresu kaczych komiksów w Polsce (mam na myśli zmniejszenie częstotliwości wydawania KD i Giganta w ostatnich latach). 43 strony komiksów na 52 strony pisma musi oznaczać też wywalenie niektórych rubryk z pisma (albo zmniejszenie ich objętości, albo umieszczanie ich np. wymiennie, w co drugim numerze).
  Aktualny numer, 6/2018 to: 32 strony komiksów, 11 stron redakcyjnych (okładka, czyli pierwsza strona, spis treści, W.O.W., łamacz głowy, to ciekawe, figle figlarzy, puchar za suchar, kurier kaczogrodzki) oraz 5 stron reklam. W nowej formule zamiast 16 stron "niekomiksowych", byłoby ich tylko 9. Ciekawe, co będzie się na nich mieścić.
  Osobiście w pierwszej kolejności usunąłbym dział "kurier kaczogrodzki", który moim zdaniem nie niesie żadnej interesującej treści czy to dla dzieci, czy też tym bardziej dla pełnoletnich fanów pisma. Zostawiłbym natomiast "figle figlarzy" - tradycyjny dział, który istniał już w "Mickey Mouse" - poprzedniku KD. Dla mnie nierozerwalnie kojarzy się on z "Kaczorem Donaldem", tak jak same komiksy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to samo :D Kurier jest wg mnie zbędny, natomiast Figle Figlarzy to klasyka z dłuuuugą tradycją. Skąd masz już zajawkę lipcowego numeru?

   Usuń
 3. Czy cena to dalej będzie 10 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiemy. Brak aktualizacji ceny w prenumeracie Ruchu wskazuje, że tak, ale nie możemy być tego pewni na 100%.

   Usuń
 4. 43 strony (jakichkolwiek) komiksów cieszy
  Ale bankowo cena ulegnie zmianie, choć bardzo chciałbym byc w błędzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja coś czuję, że zainspirowani Skandynawią, pokombinują coś z papierem (może całe 48 na tym offsetowym? + okładka na grubszej kredzie). Oby nie podnosili ceny, po dwucyfrowa cena przed przecinkiem mogłaby odstraszyć.

   Usuń
 5. A w czerwcowym też są Kacze Opowieści?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiemy. Pewnie tak, ale nie zostało to nigdzie potwierdzone.

   Usuń
  2. No właśnie też nie znalazłem takiej informacji. A w ogóle to się zagapiłem i nie zdążyłem kupić. A teraz już chyba niedostępny :-(

   Usuń
  3. Jak chyba niedostępny? W majowym numerze (dostępnym do 19 czerwca) jest drugi z kolei komiks z "Kaczych Opowieści". Natomiast czerwcowy numer (pierwszy po zmianach, klocki Lego jako dodatek) będzie dostępny w sprzedaży od 20 czerwca i tam być może będzie komiks z KO.

   Usuń
  4. No właśnie, do 19tego, a dziś już 17ty. Na Empik.com już nie ma, więc wątpię żebym gdzieś znalazł.

   Usuń
  5. Jeżeli będziesz miał czas to zerknij jutro do jakiegoś saloniku/Empiku, może gdzieś jeszcze będzie. W końcu jak te 50% nakładu się nie sprzedaje to gdzieś to musi leżeć!

   Usuń
  6. No zerknę. W mojej mieścinie otworzyli teraz Świat Prasy czy jak to się tam zwie i właśnie jutro idę zobaczyć jaki mają asortyment.

   Usuń
  7. Jak masz sklep Dino koło siebie to sprawdź tam. Oni zazwyczaj dostają dużo KD, a sprzedają mało

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela