Pamiętniki Sknerusa McKwacza - dziś premiera

Właśnie dziś oficjalnie do księgarń trafiły Pamiętniki Sknerusa McKwacza Kariego Korhonena. Tom wydany z okazji 75. urodzin Sknerusa zawiera kilkanaście opowieści o młodości słynnego kaczego miliardera, które zostały stworzone przez fińskiego twórcę pracującego dla Egmontu. Wywiad z autorem znajdziecie tutaj, natomiast komiks kupicie m.in. na Egmont.pl.

128-stronicowe wydanie zostało opublikowane w tym samym formacie i w podobnej formie graficznej co kolekcja Rosy. Cena okładkowa tomu to 69,99 zł, a zdjęcia przedstawiające tom także znajdziecie na blogu. Łącznie tom zawiera 13 historii, część z nich była już wydana w Polsce, ale teraz w końcu pojawiły się w komplecie - po 5 z nich rozgrywa się w Klondike i w Kaczogrodzie, a poza tym znajdują się też opowieści rozgrywające się w Szkocji i w Egipcie, a także dodatkowy komiks, stworzony przez Korhonena wcześniej, w którym Sknerus wspomina jedne wydarzenie z przeszłości.

W wydaniu nie zabrakło też materiałów dodatkowych: 4 strony tekstów Korhonena - przedmowa oraz 3 teksty o kulisach pracy nad serią, a także 3 ilustracje nawiązujące do poszczególnych komiksów. Warto przy okazji podkreślić, że Korhonen cały czas tworzy kolejne opowieści o młodym Sknerusie, więc można się spodziewać, że za parę lat, gdy zbierze się odpowiednia ilość historii, kolejny podobny tom może zostać wydany. Wiadomo natomiast, że w przyszłym roku pojawi się inne wydanie z historiami o przeszłości Sknerusa, gdzie zostaną wydane komiksy innych autorów. Dziś natomiast do sprzedaży trafił też album Miki: Szalone przygody.


Pamiętniki Sknerusa McKwacza
Liczba stron: 128, Stron komiksów: 116 (w tym 88 premierowych)

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska, Disney Publishing Worldwide

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka