Pierwsze disnejowskie mangi w lutym w Polsce

Egmont zaktualizował lutowe zapowiedzi i do wcześniej ogłoszonych tytułów (o których pisaliśmy tu i tutaj) zostały dodane dwie mangi na disnejowskiej licencji. O tym, że tego typu tytuły będą wydawane w tym roku przez wydawnictwo zostało ogłoszone na zeszłorocznym MFKIG).

22 lutego do sprzedaży trafią Samuraj i Stich, pierwszy tom mangi Hiroto Wady, który opowiada o przygodach Sticha w alternatywnym uniwersum, gdzie nie trafił na Hawaje, lecz do średniowiecznej Japonii, a także manga z uniwersum Star Wars - Leia. Trzy wyzwania księżniczki. Oba tytuły będą wydane w cenie okładkowej 32,99 zł, w miękkiej oprawie ze skrzydełkami i będą liczyć ok. 170 stron. Na ten moment nie jest znany format publikacji, ale można spodziewać się, że będzie to wydanie zbliżone rozmiarowo do największych Gigantów Poleca Extra.

Podczas zeszłorocznego spotkania Tomasz Kołodziejczak, redaktor naczelny komiksowego działu Egmontu, wspomniał, że wśród tytułów mangowych Disneya intryguje go np. tytuł związany z Miasteczkiem Halloween. Być może kiedyś Egmont skusi się też na Kingdom Hearts, którego pierwszy tom ostatnio został wydany przez norweski oddział wydawnictwa.

Źródło ilustracji:materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka