Egmont w marcu: Lucky Luke, Idefiks i Sami [Komiksy dla wszystkich]

W marcu Egmont zawierza wydać nie tylko kolejny tom Czarodziejów i ich dziejów oraz komiksową Alicję w krainie czarów, ale też parę innych komiksów familijnych. Tym razem są to tylko kontynuacje (choć w sumie jedną rzecz można nazwać nowością), co nie oznacza, że nie ma wśród nich interesujących tytułów.

 Pierwsza porcja marcowych nowości trafi do sprzedaży 8 marca i będzie wśród nich kolejny tom Lucky Luke'a - Miasto duchów. 25. tom serii o samotnym kowboju, w którym tytułowy bohater trafia do opuszczonego miasta, został już swego czasu wydany przez Egmont w wydaniu zbiorczym w pomniejszonym formacie, a teraz pojawi się w pełnym wydaniu.

Tego samego dnia pojawi się też piąty tom serii Sami - Mroczny wir. Seria autorstwa Fabiena Vehlmanna i Bruna Gazzottiego to przygodowy komiks w klimatach postapo, który wielokrotnie został nagrodzony na różnych festiwalach i jest przeznaczony dla ciut starszych czytelników. W nowym tomie bohaterowie muszą wejść do niebezpiecznej "czerwonej strefy".

Pojawi się też drugi album cyklu Herkules agent międzygalaktyczny - Intruz, komiksu opowiadającego o uczniach kosmicznej akademii szkolącej przyszłych agentów mających chronić dzieci w całej galaktyce. Serię stworzyli Vincent Zabus i Antonello Dalena (znany m.in. z Ernesta i Rebeki oraz komiksów Disneya).

Egmont nie zapomina tez o serii składającej się z  humorystycznych gagów z udziałem młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji. Siódmy tom serii, Mali Bogowie - Biedny Herakles dostarczą kolejne kilkadziesiąt zabawnych perypetii, które tworzą Christophe Cazenove i Philippe Larbier. 

Na początku marca pojawią się też dwa tytuły z linii Mój pierwszy komiks 5+.  Pierwsza z nich będzie kontynuacja Dziobaka Toto, czyli serii opowiadającej o przygodach antropomorficznych zwierząt autorstwa Érica Omonda i Yoanna.W czwartym tomie, Dziobak Toto i senny szum bohater będzie musiał się zmierzyć z tajemniczym usypiającym szumem.

Natomiast Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Emocje to komiks z bohaterami serii Pan Borsuk i Pani Lisica, który najmłodszym czytelnikom opowie o najważniejszych emocjach, jakie pojawiają się w życiu. Podobnie jak główny cykl, za album odpowiedzialne są  Brigitte Luciani i Eve Tharlet.

W marcu premierę będzie miał też piąty tom Czaroliny - Pan wyspy Vorn. Będzie to jednocześnie finałowy tom pierwszego cyklu o przygódach fantastykologów, którzy na niezwykłej wyspie Vorn badają stwory z mitów, legend i baśni, a jednocześnie próbują rozwiązać tajemnice, które skrywa wyspa. Autorkami komiksu są Sylvia Douyé i Paola Antista.

Dwa tygodnie później, 22 marca, wyjdzie dziewiąty album Fibi i Jednorożec - Magiczna burza. Nowy tom humorystycznej serii Dany Simpson o przygodach dziewczynki i magicznego stwora, będzie zawierał historie wydane oryginalnie w ramach pasków komiksowych od 19 stycznia do 7 sierpnia 2016 roku.

Pod koniec marca zostanie też wydany drugi tom komiksu Idefiks i Nieugięci opartego na serialu, który jest obecnie emitowany na TVP ABC. W Rzymianie obejdą się smakiem pojawią się kolejne opowieści o przygodach luteckich psów, które napisali Hervé Benedetti, Michel Coulon, Simon Lecocq i Nicolas Robin, a zilustrowali Jean Bastide i Philippe Fenech.

Po dłuższej przerwie pojawi się też kolejny komiks spod marki Minecraft. Tym razem zapowiedziany został trzeci tom Na pastwę mobów. Serię stworzyła Kristen Gudsnuk, którą polscy czytelnicy mogą kojarzyć także z opublikowanej przez wydawnictwo Jaguar Nowej przyjaciółki.

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Hm... Szóstego, ostatniego tomu Złotej Kolekcji Kajka i Kokosza nie mogę się doliczyć. W internetach cisza. Styczeń mija, w premierach na luty i marzec brak. Zapomnieli? :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Będzie, będzie. Po prostu pewnie go jeszcze przygotowują, bo nie chcą, żeby powstał niedorobiony produkt, albo tuż po premierze wyszło, że jakiś dodatków brakuje.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru