Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 8 - zapowiedź

Komiksowy dział Egmontu udostępnił zapowiedzi na luty przyszłego roku, a wśród nich znalazł się ósmy tom Czarodziejek W.I.T.C.H.., który zadebiutuje 22 lutego. Oznacza to, że już za jedyne dwa miesiące z kawałkiem pojawią się kolejne przygody magicznych dziewczyn. 384-stronicowe wydanie będzie kosztowało 99,99 zł, a już je możecie zamówić z Egmont.pl

Tak jak można było się spodziewać, w tomie znajdą się komiksy oryginalnie wydane w numerach 85-96 magazynu, które opublikowano w Polsce pomiędzy czerwcem a grudniem 2006. Jest to jednocześnie druga połowa czwartej sagi W.I.T.C.H., czyli Nowej Wyroczni. W tomie pojawią się historie Magia światła, Zawsze razem, Podwójne oszustwo, Potęga odwagi, Ziarnka czasu i Nowe horyzonty.

Na ten moment nie zostały podane szczegóły odnośnie kolejnych tomów serii, ale podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier potwierdzono, że Czarodziejki W.I.T.C.H. nadal będą wydawane co mniej więcej kwartał. Więc można się spodziewać, że gdzieś w okolicach maja przyszłego roku pojawi się dziewiąty tom, w którym pojawią się komiksy rozpoczynające kolejny cykl - Magiczną księgę. 

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in. Francesco Artibani, Teresa Radice, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar