Gigant Poleca Extra 2023-02 "Wesołego jajka!" - zapowiedź - miliony Sknerusa, Ferraris, Asteriti

Gigant Poleca Extra rozpędza się w tym roku. Już pojutrze do sprzedaży pojawi się pierwsze tegoroczne wydanie, a 3 marca czytelnicy będą mogli zakupić wielkanocny tom - Wesołego jajka!. Po raz pierwszy w historii w Polsce pojawi się wydanie związane z świętami Wielkanocnymi, które podobnie jak bożenarodzeniowe tomy, będzie liczyło 256 stron i zostanie wydane w większym formacie. Cena niestety wzrośnie do 21,99 zł.
Wydanie będzie oparte na Lustiges Taschenbuch Sonderband: Ostern z 2021 roku.

Plus wydania jest taki, że wszystkie historie z tomu to nowości, natomiast minus jest taki, że pomijając komiks zamykający tom, to trudno na czymkolwiek zawiesić oko. Z tego powodu wydanie te przypomina Giganty sprzed kilku lat, gdy często w tomach było wiele krótkich komiksów, co się w ostatnim czasie zmieniło. Nie oznacza to, że będzie to zły tom, ale jednak wygląda on przeciętnie i być może sprawdzi się on jako lekki wiosenny tom, ale fani bardziej przygodowych mogą być zawiedzeni. Na szczęście to tylko jeden z wielu Gigantów jakie pojawią się w najbliższym czasie w Polsce.

Na tle całej reszty wyróżnia się ostatnia historia, ponieważ jest to komiks ze znanej w Polsce serii Pierwsze miliony Sknerusa. Niegdyś w Polsce wydano pierwsze 10 komiksów z serii, natomiast w tym tomie pojawi się komiks o zdobyciu przez Sknerusa piętnastego miliona. Warto jednak podkreślić, że także w Niemczech późniejsze historie nie były wydawane w kolejności chronologicznej, więc to, że u nas najpierw wydano komiks o piętnastym milionie, a nie historie 11-14, w żaden sposób nie wpłynie na lekturę.

W marcu do sprzedaży trafią trzy inne wydania z komiksami Disneya - MegaGiga z komiksami o wynalazkach, który zapowiada się bardzo ciekawie, Gigant z doskonałą historią o Gogusiu, a także trzeci tom Czarodziejów i ich dziejów.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Tego się nie spodziewałem

  OdpowiedzUsuń
 2. no pieknie! ten rok bedzie bardzo udany dla fanow kaczych komiksow!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ostatnio przesyt przygodowych tomów (dużo wydań z nimi) i potrzebuję czegoś lekkiego. To będzie dobre! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze sie składa, bo wszystkie Giganty, gdzie wydano w Polsce kolejne „Miliony Sknerusa” już mam, wiec może zdążę przeczytać, a niektóre odświeżyć sobie poprzednie historie nim trafi do mnie 15 milion. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mógłbym prosić o jakąś listę w których gigantach są te historie? Z góry dziękuję 🙏

   Usuń
  2. Masz powyżej w treści artykułu- link do inducks- tam klikając w każda kolejna historie o milionach Sknerusa, możesz sprawdzić który komiks w jakim gigancie sie znajduje.

   Usuń
  3. Kliknij w „Pierwsze miliony Sknerusa” wyróżnione kolorem w artykule.

   Usuń
  4. O! Dzięki!

   Usuń
 5. Z innej beczki: czy na Inducks jest gdzieś toplista dalszych pozycji niż top 100?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://inducks.org/recommend.php?top100=1&page=1 np. pozycje 101-200

   Usuń
  2. OOo, czyli pod spodem były podstrony hehe Dzięki, Slepy jestem;)

   Usuń
  3. mozna też w wyszukiwaniu zaawansowanym filtrowac wedlug votes, jesli na przyklad chcesz zobaczyc topke jakies autora, rzeczy niewydanych w polsce itd

   Usuń
  4. Dzięki za info przyda się.

   Usuń
 6. Dawać mje to https://inducks.org/issue.php?c=no%2FDVP2023#m Norweskie wydanie, jest Nucci, jest Rota, Fecchi, Mcgrille, Transgaard

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tekstu wynika, że komiks wtedy jest dobry jeśli jest długi ;) . Myślę jednak, że chyba to nie jest najistotniejsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie... Ale prawda jest taka, że jeżeli jakiś komiks z "Topolino" nie ma tych, powiedzmy 25 stron, a także nie widać po nazwiskach twórców, żeby ktoś czymś się wyróżniał, to bardzo, ale to bardzo rzadko jest to coś wyjątkowo wartego uwagi.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela