Kaczogród Carla Barksa 19 (3) "Papuga z Singapuru" - przykładowe strony

Pod koniec miesiąca pojawi się pierwszy w tym roku tom kolekcji Carla Barksa, będzie to kolejne wydanie prezentujące jedne z najstarszych komiksów. Kaczogród. Carl Barks - Papuga z Singapuru i inne historie z lat 1945–1946 trafi do sprzedaży 25 stycznia, a już dzisiaj dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont możemy zaprezentować strony z wydania. 240-stronicowy tom można już zakupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.  


Jedynym dłuższym komiksem w pełni znaczeniu tego słowa, który pojawi się w tomie, będzie przygodowy Postrach rzeki, w którym kaczory będą musiały się zmierzyć z wężem morskim nawiedzającym rzekę. Nie oznacza to jednak, ze zabraknie ciekawych historii, ponieważ w tomie znajdzie się wiele krótszych opowieści o Donaldzie, czy to The Firebug, w którym Donald staje się pasjonatem ognia, czy to Kolędnicy, czyli komiks Barksa, który został oryginalnie zbanowany, czy tytułowa Papuga z Singapuru, historia, w której Donald ma problemy z papugą przyniesioną przez swoich siostrzeńców.

Pełne informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji znajdziecie w tym tekście.  W tym roku prawdopodobnie tak samo jak w poprzednim pojawią się dwa kolejne tomy prezentujące komiksy Barksa z lat 40. jak i dwa tomy z historiami Barksa z lat 60..

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska   

Komentarze

 1. Tak z innej beczki, to czy widzieliście już na inducks skład najnowszego tomu szwedzkiego "Kalles Deckarpocket", odpowiednika LTB Crime (trzeciej serii)? Bo ja tak, i skład jest, lekko mówiąc, tragiczny. Prawie same reprinty w dodatku niezbyt dobre, dużo krótkich historii...to nie jest zdecydowanie poziom dwóch pierwszych serii Crime.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obserwujemy, obserwujemy. Jakby co - w obecnym tempie to do "trzeciej" serii "Crime" dojdziemy dopiero za parę lat, ale na pewno jest to rzecz warta przeanalizowania, czy warto czy nie.

   Usuń
  2. Właśnie chętnie przeczytałbym artykuł dotyczący tego czy warto dalej brnąć w Crime, oraz jeśli nie to jakie inne serie warto by było przebieść do Polski. Moim zdaniem interesująco wyglądają np. LTB Fantasy/Fantasy Entenhausen, oraz Sonderedition- tam genialnych komiksów jest co niemiara. Interesująco wygląda także LTB Abenteur, ale w tym przypadku opieram się wyłącznie na okładkach, a te są ok.

   Usuń
 2. Czy wiadomo cokolwiek o dodrukach tomów z komiksami Wujek Sknerus i Kaczor Donald czy nie są już planowane? Niektórych nie da się już zamówić na stronie Egmontu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodruki będą w ciągu kolejnych miesięcy. Poza tym - zawsze po świętach występują problemy w dostępności, warto też sprawdzić w lokalnych Empikach czy jakieś już niedostępne tomy nie da się kupić.

   Usuń
 3. Mam pytanie czy ma być jakiś komiks lub coś innego z okazji 95 lat myszki miki lub 100 lat disneya.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Niemczech wydadzą na stulecie Disneya specjalny tom LTB: Disney 100. Lustiges Taschenbuch, może wydadzą go w Polsce (oby, choć jeśli mają dać same albo 3/4 reprinty to lepiej żeby go nie było)
   Natomiast co do Mikiego, to ukaże się tom LTB Maus Edition, być może poświęcony myszonowi.
   Z wydań twardookładkowych- strzelam, że coś może przyszykować Glénat, zważywszy na to że w zeszłym roku wydali specjalny tom na 75-lecie Sknerusa. Raczej na 99% coś przygotuje również niemiecka Ehapa.
   Co do Polski- to decyzje naszego Egmontu to jedna wielka niewiadoma, równie dobrze mogą wydać specjalne numery KD, w których co najwyżej przyszykują jeden artykuł o Mikim, może wywiad z jakimś słynnym twórcą, i równie dobrze mogą wydać grube 300-stronicowe tomiszcze na kredzie i w twardej oprawie za stówę. A mogą też wydać oba.
   Tak więc- coś na pewno się ukaże, jeśli chodzi o Polskę to pewnie okaże się za kilka miesięcy.

   Usuń
 4. Też z innej beczki- piękne fanty na szczytny cel:

  https://allegro.pl/oferta/drzewo-genealogiczne-mckwaczow-autograf-dona-rosy-13102370095

  https://allegro.pl/oferta/autograf-dona-rosy-w-komiksie-o-wujku-sknerusie-13086441463

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzień dobry panie Radosławie, Wie pan może, czy będzie dodruk za jakiś czas drugiego tomu tej serii Kaczogród Moja snów dolina, bo się zastanawiam, czy kupić po zawyżonej cenie, czy jednak warto czekać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodruk na pewno będzie, ale nie jestem w stanie powiedzieć kiedy.

   Usuń
  2. Nie kupuj i nie dawaj zarobić tym hienom, co kupują po to, żeby teraz sprzedawać z dwukrotna przebitka, albo wyżej

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela