Egmont w lutym 2023: filmowy Asteriks, Umpa-Pa i Magiczna 7 [Komiksy dla wszystkich]

Ostatnie tegoroczne premiery Egmontu już zawitały na półki księgarń, więc najwyższa pora, żeby pojawiło się więcej informacji o tytułach zapowiedzianych przez wydawnictwo na początek przyszłego roku. Ostatnio wydawnictwo udostępniło zapowiedzi na luty, w których znajdziemy kolejny tom Czarodziejek W.I.T.C.H., ale też kilka innych ciekawych komiksów.

Pierwsza partia lutowych nowości pojawi się 8 lutego, a wśród nich znajdą się cztery kontynuacje młodzieżowych serii, które zadebiutowały w ofercie Egmontu w tym roku. Jedną z nich będzie trzeci tom serii Sprawy kryminalne Filipiny Lomar - Zatruta woda. W nowej przygodzie stworzonej przez Dominiquea Zaya i Grega Blondine główna bohaterka spróbuje pomóc Jasonowi, który naraził się ludziom zatruwającym wodę w rzece i został przez nich niesłusznie skarżony o kradzież

Do sprzedaży trafi też czwarty tom Kumpelek - Selfie z kumpelkami. Stworzona przez Christophe Cazenove'a, autora Sisters, i Philippe'a Fenecha seria jest zbiorem różnych gagów, których głównymi bohaterkami jest grupa młodych dziewczyn. Każdy tom zawiera kilkadziesiąt historyjek, a łącznie we Francji ukazało się już 13 tomów serii.

Zupełnie innego typu serią jest Magiczna 7, której także czwarty tom, Prawda, pojawi się na początku lutego. Cykl fantasy o siódemce nastolatków z potężnymi mocami, która może uratować świat lub go zniszczyć, został stworzony przez Kida Toussainta i Giuseppe Quattrocchiego.W czwartym tomie bohaterowie dowiedzą się więcej o pierwszej Siódemce magów sprzed kilku stuleci.

Ostatnią z kontynuacji tegorocznych nowości będzie trzeci tom cyklu Turbogalop. Jest to humorystyczna seria stworzona przez Michela Rodrigue'a i Benoîta Du Peloux, której głównym motywem jest codzienne życie w pewnej stadninie. Oryginalnie seria składa się już z 16 albumów. 

Na początku lutego pojawią się też dwa komiksy z linii Mój pierwszy komiks 5+ przeznaczonej do najmłodszych czytelników. Pierwszy tytuł nie jest nowością, ponieważ będzie to drugi tom cyklu Malinka - Malinka się boi, czyli spin-offu serii Pan Borsuk i pani Lisicy, który opowiada o najmłodszej z rodzeństwa borsuków.

Drugi tytuł to całkowita nowość, ponieważ jest to pierwszy tom serii Ana Ana stworzonej przez Dominique Roques i Alexisa Dormal. Komiks opowiada o kilkuletniej dziewczynce posiadającej burzę złotych loków, pod którymi kłębią się tysiące pomysłów. Tytuł pierwszego tomu to Śpij dobrze, Ano!.


15 lutego, tuż po polskiej premierze kinowej nowego aktorskiego Asteriksa, Egmont wyda ilustrowane opowiadanie będącego jego adaptacją. Za książkową wersję Imperium smoka odpowiedzialni byli Olivier Gay i Fabrice Tarrin, czyli ten sam duet, który stworzył adaptację ostatniego animowanego Asteriksa. Tom zostanie wydany w podobnej oprawie graficznej co komiksowe Asteriksy.

Natomiast 22 lutego do sprzedaży trafi zbiorcze wydanie komiksu Umpa-pa, czyli serii stworzonej przez René Goscinny'ego i Alberta Uderzo opowiadającej o Indianinie oraz francuskim szlachcicu. Komiks był już wydany w podobnej formie kilkanaście lat temu, ale teraz poza komiksami pojawią się też liczne materiały dodatkowe pokazujące kulisy tworzenia serii. 184-stronicowy tom będzie wydany w formacie A4, w twardej oprawie, a jego cena okładkowa to 119,99 zł.

Tego samego dnia pojawi się tez kolejny tom Ptysia i Billa - Pies idealny. Podobnie jak wcześniejsze tomy, będzie on zawierał trzy oryginalne albumy, czyli prawie 150 stron komiksów. Tym razem w wydaniu pojawią się Pamiątki rodzinne, Bill tropiciel oraz Pies idealny, czyli albumy 9-11 stworzone przez Jeana Robę. 

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!