Gigant Poleca 242 "Złoty jubileusz" - dziś premiera - urodziny Sknerusa i Kwantomas

Cały czas świętujemy 75. urodziny Sknerusa McKwacza. Dziś do sprzedaży trafił 242. tom serii Gigant Poleca - Złoty jubileusz, w którym nie brakuje komiksów z Sknerusem, w tym historii, która powstała specjalnie z okazji 75. rocznicy powstania postaci. Kupicie go także na Egmont.pl. A jest to tylko początek kolejnego doskonałego roku Giganta.
Tom jest kopią grudniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.

Fabio Celoni, włoski rysownik znany z takich komiksów jak Dracula czy Kwakenstein, z okazji okrągłej rocznicy debiutu Sknerusa McKwacza przygotował gigantyczny, 190-stronicowy komiks pokazujący postać kaczego miliardera. Historia już zbiera doskonałe opinie zarówno wśród czytelników z Europy Zachodniej jak i osób, które dostały egzemplarz Giganta w prenumeracie ciut przed premierą (z tej okazji warto przypomnieć o opcji z plecakiem). Tak naprawdę jedyną wadą jest to, że rysunki Celoniego zdecydowanie lepiej prezentowałyby się w większym formacie i na lepszym papierze.

Choć wymieniony wcześniej komiks zajmuje większość wydania, to nie oznacza, że jest jego jedyną atrakcją. Tom otwiera całkiem nowa historia o Sknerusie stworzona przez Transagaarda i Ferrarisa, natomiast pewnie fani Kwantomasa na pewno są uradowani nową opowieścią o złodzieju dżentelmenie. Cena serii zdrożała od tego roku o 1 zł, natomiast obrazkiem, który będzie na tegorocznych grzbietach, jest ilustracja Rosy.

Wiadomo już, jakie komiksy pojawią się w kolejnym Gigancie PolecaSzczęśliwy traf z doskonałą historią o Gogusiu, a także długim kaczo-mysim crossoverze do scenariusza Gervasio pojawi się 7 marca. Natomiast już w przyszłym tygodniu premierę będzie miał kolejny tom kolekcji Barksa.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Zamówiłem prenumeratę, wiec czekam z niecierpliwością na pocztę, oni to wysyłają w dniu premiery?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już dostałem

   Usuń
  2. Różnie poczta działa w różnych regionach, ale sam dostałem egz. w środę, niektórzy donosili mi już w poniedziałek.

   Usuń
  3. Napisz do nich i poproś żeby wysyłali Ci w kopercie bąbelkowej. Odkąd mi zaczęli tak przysyłać- nie ma problemu z docieraniem egzemplarza na czas.

   Usuń
  4. Ja np dostałem już kilka dni temu

   Usuń
 2. Już dostałem ;) fajna sprawa ta prenumerata ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. I jak- fajna ta historia "Zmagania z przeznaczeniem ", warto dla niej kupić?

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy mogą być informacje o pierwszym tegorocznym gigancie mamut który ma być w lutym .

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja z premumeraty jeszcze nie dostałem :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reklamować, pisać, tom powinien dawno dotrzeć.

   Usuń
  2. Dzwoń do nich koniecznie, ja we wrześniu ubiegłego roku miałem podobnie, też mi nie dochodził i po upłynięciu 2 tygodni premiery zadzwoniłem i bezproblemowo wysłali kolejny raz i już doszło

   Usuń
 6. dawno już przeczytałem świetny komiks

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar