Kaczogród Carla Barksa 19 (3) "Papuga z Singapuru" - dziś premiera

Ciąg dalszy potężnej dawki klasycznych ten-pagerów. Dziś do sprzedaży trafił Kaczogród. Carl Barks - Papuga z Singapuru i inne historie z lat 1945–1946, który zawiera ponad 200 stron historii Barksa stworzonych w połowie lat 40. Jest to trzeci najstarszy chronologicznie tom składający się głównie z komediowych opowieści o Donaldzie. Pełne informacje o kolekcji znajdziecie w tym tekście, a album jest dostępny z rabatem na Egmont.pl.

Jedynym dłuższym komiksem w pełni znaczeniu tego słowa, który znajdziecie w tomie jest przygodowy Postrach rzeki, w którym kaczory muszą się zmierzyć z wężem morskim nawiedzającym rzekę. Nie oznacza to jednak, ze brakuje ciekawych historii, ponieważ w wydaniu znajduje się wiele krótszych opowieści o Donaldzie, czy to Zabawa ogniem, w którym Donald staje się pasjonatem ognia, czy to Kolędnicy, czyli komiks Barksa, który został oryginalnie zbanowany, czy tytułowa Papuga z Singapuru, historia, w której Donald ma problemy z papugą przyniesioną przez jego siostrzeńców. Natomiast dodatkową atrakcją jest artykuł o historii polskich tłumaczeń komiksów Barksa.

Przykładowe strony z publikacji są dostępne tutaj. Natomiast informacje o zaplanowanych na to półrocze tomach są dostępne tuKolejny tom kolekcji pojawi się najpewniej w kwietniu i będzie to W krainie kangurów i inne historie z lat 1946-1947. W przeciwieństwie do tego wydania będzie zawierał większą dawkę komiksów przygodowych, w tym tytułowe W krainie kangurów i słynny, wydany ponownie po polsku po prawie 30 latach, komiks Maharadża Donald.


XIX TOM - Papuga z Singapuru i inne historie z lat 1945–1946
 Liczba stron: 240, Stron komiksów: 227 (w tym 69 premierowe)

  • Dodatki:
  • Z kaczego na nasze - 3 strony - artykuł
  • Kto jest kim w Kaczogrodzie: Psy - 3 strony - artykuł
  • Postrach rzeki - obraz

  Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)