Gigant Mamut 37 "Podróż dookoła świata" - zapowiedź - Scarpa, Martina, De Vita, Pezzin

Już zaledwie za parę dni, 9 lutego, pojawi się pierwszy w tym roku Gigant Mamut. Warto się tym wydaniem zainteresować, ponieważ w tomie Podróż dookoła świata nie zabraknie wielu doskonałych przygodowych komiksów, w tym jednej z najsłynniejszych włoskich opowieści komiksowych z udziałem kaczek i myszy. Tom możecie już zamówić na Egmont.pl.
Wydanie będzie w dużej części oparte na na norweskim Temapocket 2020-07, choć zgodnie z obietnicą redakcji, prawdopodobnie dojdzie do paru zmian w zakresie historii wydanych wcześniej w Polsce.

Na pewno najciekawszym punktem wydania będzie rozpoczynający je 126-stronicowy komiks z udziałem kaczek i myszy, który opowiada o kręceniu serialu opowiadającego o Marcu Polo. Komiks ten zajmuje 98. miejsce na topliście Inducks i jest uznawany za jeden z najciekawszych klasycznych włoskich komiksów Disneya. Stworzyli go Guido Martina i Romano Scarpa, czyli autorzy odpowiedzialni za wiele fantastycznych historii, w tym pierwsze komiksy o Superkwęku, Podwójny sekret Fantomena czy serię Z dziejów Kaczego Rodu. Będzie to jednocześnie najdłuższy komiks narysowany przez Scarpę, twórcę choćby Kaczencji, Filona czy Kwakuni, wydany w Polsce.

Jednak nie na tej historii skończą się atrakcje tego wydania. Pojawią się w tomie aż dwa komiksy narysowane przez Massimo De Vitę, autora niezliczonej ilości fantastycznych komiksów z kaczkami i myszami. Jedną z nich napisał Pezzin, a właśnie Pezzin z De Vitą stworzyli wiele fantastycznych opowieści, w Polsce są znani m.in. jako autorzy cyklów Władcy Galaktyki, Le Tops Stories czy Długich łodzi wikingów.

Ogólnie będzie to tom, który powinien przypaść do gustu wszystkim czytelnikom łaknących długich przygodowych opowieści, bo pojawi się w nim także komiks o Sknerusie napisany przez Rodolfo Cimino, australijska przygoda Indiany Goofsa czy klasyczna parodia Podróży Guliwera stworzona przez Pavese i Scalę. O czym pisaliśmy przy okazji zapowiedzi pierwszego tegorocznego MegaGiga (który pojawi się już w marcu), w tym roku w celu uniknięcia powtórek redakcja może wprowadzić pewne zmiany w zawartości, więc być może jeszcze jakieś ciekawe historie pojawią się w tomie. 

 

Poza wspomnianym wyżej MegaGiga w marcu wyjdą też trzy inne wydania z komiksami Disneya, których zapowiedzi znajdziecie na blogu - wielkanocny tom Extra, Gigant z doskonałą historią o Gogusiu, a także trzeci tom Czarodziejów i ich dziejów.Widać, że Egmont w 2023 rok wszedł z wysokiego C.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. No ciekawie, sięgają do starych niemieckich wydań.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja najchetniej kupuje mamuty i Megagiga. Lubię wydania zbiorcze i starsze komiksy, które nie są rysowane komputerowo

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko pytanie czy ten komiks Scarpy będzie ładnie wyglądał. Bo w MG i MAM zdarzały się komiksy Scarpy z bardzo brzydká i wyblakłą kolorystyką.

  OdpowiedzUsuń
 4. Radku ja z innej beczki, myślisz ze Egmont zrobi dodruk 10 tomu Rosy? Już pomijam sprawę miecza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Były dodruki 4 tomów teraz, to za parę miesięcy będą kolejnych, spokojnie.

   Usuń
 5. Kupilem wczoraj i jestem bardzo zadowolony :) Okładka to cos pięknego, wlasnie po niej wiedzialem ze to bedzie cos dobrego

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru