Smerfy, Lucky Luke i Kodi - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Dzisiaj do sprzedaży trafił pierwszy tegoroczny pakiet nowości komiksowych Egmontu. Wśród nich jest jeden komiks Disneya, nowy tom kolekcji Barksa, ale niekoniecznie jest to najciekawsza publikacja, która dzisiaj ma premierę, ponieważ jest też kilka innych ciekawych tytułów. Poniżej znajdziecie przykładowe strony z wybranych tytułów, kupicie je w dobrych księgarniach, w tym także na Egmont.pl

Być może najciekawszą premierą jest 6. tom Lucky Luke'a - Wyjęci spod prawa. Jest to komiks, który nigdy wcześniej nie został wydany po polsku, napisany i narysowany przez Morrisa, jedyna historia o samotnym kowboju, w której pojawiają się oryginalni Daltonowie. Do tej historii parę razy nawiązywano w późniejszych albumach, gdzie wrogami Luke'a byli kuzyni tych Daltonów, a teraz w końcu pojawiła się w Polsce.

Innym klasycznym tytułem jest 7. tom Smerfów - Smerf Czarnoksiężnik. Stworzony przez Peyo album zawierają poza tytułową historią także dwie inne opowieści - Pułapki na Smerfy oraz Zakochani w Smerfetce. Tym albumem Egmont domyka wydawanie klasycznych tomów serii o niebieskich stworkach, do wydania pozostają tylko najnowsze albumy, które w większości zbierają zdecydowanie gorsze opinie.  

Wśród nowości jest też całkiem nowy tytuł - Kodi Jareda Culluma. Jest to stworzona przez amerykańskiego pisarza i nauczyciela malarstwa historia dwojga przyjaciół - dziewczynki i niedźwiedzia, których połączyło niezwykłe uczucie - miłość. 176-stronicowy album uhonorowany nagrodą Reubena za najlepszą powieść graficzną został wydany w twardej oprawie, w formacie A5 i w cenie okładkowej 49,99 zł.  

Do sprzedaży trafił też czwarty tom cyklu Louca - Nadzieja uskrzydla. W kolejnym tomie humorystycznej opowieści o fajtłapowatym chłopaku, który pragnie zostać piłkarzem i spotyka ducha, Louca bierze udział w meczu, od którego zależy los sekcji piłkarskiej Autorem serii jest Bruno Dequier, który współpracował m.in. z Illumination, a obecnie składa się ona z 10 tomów. Recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu

Z nowym tomem powraca też Frnck, cykl o 13-letnim sierocie, który trafia do prehistorii, gdzie musi zmagać się z masą dziwnych kreatur. W czwartym tomie, Wybuch, bohater musi poradzić sobie z erupcją wulkanu. Seria została stworzona przez Oliviera Bocqueta i Brice'a Cossui i na ten moment składa się z 8 albumów. Recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu

Do sprzedaży trafił też tom Toski z lasu, czyli rozgrywającej się w średniowiecznej Toskanii opowieści o dwójce sierot oraz córce diuka Castel Guelfo.  Florencja, Castelguelfo i Montelupo, to trzeci (i na razie najnowszy) album cyklu, w której dwójka sierot próbuje uratować Lucilię. Autorami serii są Teresa Radice i Stefano Turconi, czyli twórcy paru świetnych disnejowskich komiksów jak i Zakazanego portu od Mandioki.

Na czytelników czeka tez kontynuacja Supersów, czyli komiksu Frédérica Maupomé i Dawida o trójce uchodźców z obcej planety posiadających supermoce, które trafiają na Ziemię po stracie rodziców. W drugim tomie, Bohaterowie, rodzeństwo próbuje chronić swoją tożsamość, po tym jak w gazecie opublikowano informacje o pojawieniu się w mieście superbohaterów. Seria na razie składa się oryginalnie z siedmiu wydań.

Do sprzedaży trafił tez nowy tom cyklu Diabełki, komiksu publikowanego w ramach linii Komiksy są super, w mniejszym formacie i po trzy albumy na tom. W trzecim tomie, Siostrom wstęp wzbroniony, znalazły się oryginalne albumy 7-9, czyli Prawdziwe aniołki, Jedna siostra wystarczy i Siostrom wstęp wzbroniony. Stworzona przez Oliviera Dutto seria to komiks o zabawnych przygodach rodzeństwa, który już dziś liczy 34 albumy.

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Wiadomo czy Kodi to jednotomowe wydanie? Bo mam już kilka rozpoczętych serii, i nie chce się ładować w kolejną, a komiks wygląda ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie jestem w stanie na 100% powiedzieć, czy to jest zamknięta opowieść, czy jest tworzona kontynuacja, mogę tylko powiedzieć, że pierwszy tom wyszedł w sierpniu 2020 i na razie nie pojawił się kolejny.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź. Na okładce nie ma numerka więc może to zamknięta historia.

   Usuń
  3. Dziś w filmiku z serii "Wieści ze Świata Komiksu" Tomasz Kołodziejczak wspomniał, że autor "Kodi" pracuje nad drugim tomem.

   Usuń
 2. czekoladowydonald28 stycznia 2023 12:14

  Tak z innej beczki: możliwe, że najnowszym Mamutem będzie 53 tom LTB spezial "Bis ans Ende der Welt". Tom o podrózach z dobrymi historiami. W środku 4 komiksy Scarpy, 2 komiksy De Vity. Poza tym historie Scali, Asteritiego i Carpiego. Jest jeden reprint- ( dwa, licząc jednostronicówkę Ferrarisa) historia Flemminga Andersena wydana w Polsce w 1994r. w Donaldzie i spółce.
  Trzymajmy kciuki, by ten tom się pojawił w Polsce! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blisko, ale będzie coś innego. Wkrótce informacja.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru