MegaGiga 59 "Genialne wynalazki" - zapowiedź - Cavazzano, Carpi, Casty

Nowy rok to czas na zmiany w 512-stronicowych seriach. Łącznie w 2023 roku zostanie opublikowanych 6 tomów MegaGiga i Giganta Mamuta, a w poszczególnych wydaniach prawie nie będzie powtórek. Pojawią się starsze tomy, dotąd niewydane w Polsce, czego przykładem jest zapowiedziany na 15 marca MegaGiga - Genialne wynalazki, który w dużej części, nie w całości, będzie oparty na niemieckim 82. Lustiges Taschenuch Spezial z 2018 roku. Widać, że redakcja wprowadziła pewne zmiany, dlatego na razie nie możemy podać całego składu tomu, ale to, co wiemy, wygląda zaskakująco dobrze.

Tom zapowiada się wprost znakomicie. Wydanie poświęcone różnym dziwnym wynalazkom otworzy komiks Salvaginiego i Cavazzano o Sknerusie i Diodaku, przepięknie narysowana historia, która jest bardzo wysoko oceniana przez czytelników. W środku znajdzie się też inny komiks Cavazzano o Donaldzie i Diodaku, ale też długa opowieść Carpiego o kosmicznej podróży kaczek i nigdy niewydany po polsku kryminalny komiks o Mikim autorstwa Casty'ego. Do tego dojdzie także długi komiks o podróży w czasie Mikiego czy krótka historia Facciniego.

Na podstawie przykładowych plansz, zamieszczonych poniżej, widać, że w wydaniu zostaną, zgodnie z obietnicą, pominięte komiksy, które znalazły się w niemieckim wydaniu, ale wcześniej pojawiły się w innych polskich publikacjach. Trudno powiedzieć, w jaki sposób to zostanie załatane przez redakcję, ale niezależnie, czym tom zostanie uzupełniony, już teraz wygląda bardzo dobrze i oby był to dobry prognostyk przez kolejnymi wydaniami.

Warto podkreślić, że Egmont zaprezentował zapowiedzi niechronologicznie, ponieważ przed marcowym MegaGiga do sprzedaży trafi inny 512-stronicowy komiks Disneya - lutowy Gigant Mamut. Na razie wydawnictwo Egmontu nie udostępniło zapowiedzi publikacji, ale pewnie zmieni się to w ciągu kilku najbliższych dni. Natomiast już w przyszłym tygodniu pojawią się drugi tom Giganta Poleca Extra - Galaxy pełnego komiksów o tematyce SF, a także Gigant z rocznicową opowieścią o Sknerusie McKwaczu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. No ładnie, niech jeszcze wrzucają Nucciego w te dziury, które będą powstawać po powtórkach i będę kupował jak opętany.

  OdpowiedzUsuń
 2. "+ 143 nieokreślonych bliżej komiksów" - chodziło o "stron", tak? Czy 143 jednostronicowych komiksów? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow!!! Mega wiadomość! Na to czekaliśmy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Radek, w 15 numerze amerykańskiego Uncle Scrooge (421 jeśli liczyć od początku a nie od restartu), pod komiksem Midthuna Sknerus kontra Sknerus pojawił się zapis "from Polish Kaczor Donald". Czy wiesz może czemu tak się stało? Czy to dlatego, że pierwsza publikacja tego komiksu była w Polsce? Zarzucam fote https://imgur.com/a/NRjSOfB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Pierwsza publikacja tego komiksu była w Polsce, ponieważ wówczas tak wyglądało, że redaktorzy wybierali z dużej bazy komiksów. Historii było tworzonych więcej niż było wydawanych, więc zdarzało się, że pewne historie na Zachodzie przez lata nie były publikowane, a w Polsce były wydawane. A u nas wówczas był bardzo dobry redaktor KD (zapraszam na artykuły o historii pisma) i wiele świetnych historii było w Polsce wcześniej niż na świecie.

   Usuń
 5. Można? Można! 10 lat młotkowania Egmontu, by skończył z reprintami w MG (może w Mamutach też) wreszcie przyniosło efekty. Mogę się poczuć spełniony jako Kaczkofan. Jeszcze tylko żeby było to normalnie dostępne w dyskontach internetowych jak inne Gigant Poleca i w ogóle będzie super. Wpisuję do kalendarzyka i kupię.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru