Czarodzieje i ich dzieje. Tom 3 - zapowiedź

Na 22 marca zapowiedziano premierę trzeciego tomu serii Czarodzieje i ich dzieje. W środku wydania, na które fani musieli czekać ponad pół roku od premiery poprzedniego tomu, znajdą się kolejne komiksy ze słynnej włoskiej serii Wizards of Mickey opowiadającej o czarodzieju Mikim i jego magicznych kumplach. Wydanie będzie liczyło 400 stron, zostanie wydane w twardej oprawie i w formacie większych Gigantów. Cena okładkowa tomu wyniesie 89,99 zł, a już w tej chwili można je kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl

Album będzie się ciut różnił względem pierwotnych przewidywań. W wydaniu spodziewanie pojawią się historie z tomów 7-9 włoskiej edycji - komiksy z podcyklu Le leggende perdute, czyli prequela głównej serii, Lemuria, ostatni komiks o czarodziejach stworzony przez twórcę cyklu, Ambrosio, oraz Legacy, historia napisana przez Venerusa będąca jednocześnie domknięciem przygody disnejowskich magów jak i nowym otwarciem. Jednak dodatkowo zostanie zamieszczony komiks Mondimontagne, który we Włoszech nigdy nie doczekał się zbiorczego wydania z prawdziwego zdarzenia.

Najpewniej w tym roku pojawi się jeszcze jeden tom, który będzie zawierał pozostałe komiksy Venerusa i Mariniego, począwszy od Aurory, a kończąc na Destino, a także wszelkie poboczne historie, które przez lata pojawiły się w Topolino. Tego typu wydanie powinno liczyć ok. 400 stron. Do kompletu zabraknie nowych historii o czarodziejach - New Misadventures i Forbidden Kingdom, których we Włoszech wydawane jedynie w ramach osobnych albumów, ale w pozostałych zagranicznych edycjach są wydawane z resztą cyklu. 

Warto zaznaczyć, że na kolejne miesiące także prasowy dział Egmontu szykuje wiele ciekawych wydań. Już w przyszłym tygodniu pojawią się drugi tom Giganta Poleca Extra - Galaxy pełnego komiksów o tematyce SF, a także Gigant z rocznicową opowieścią o Sknerusie McKwaczu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Czekam na rocznicowego Sknerusa. A ta seria to jedyna, której nie kupuje.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar