Klasyczne baśnie Disneya 8 "Alicja w Krainie Czarów" - zapowiedź

W marcu poza trzecim tomem Czarodziejów i ich dziejów nakładem komiksowego działu Egmontu pojawi się też inny disnejowski komiks. Będzie to kolejna adaptacja filmu animowanego Disneya z cyklu Klasyczne baśnie Disneya. Dokładnie 22 marca do sprzedaży trafi Alicja w krainie czarów, komiks oparty na animacji z 1951 roku. Wydanie można już kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.  

Po raz pierwszy w ramach serii pojawi się komiks, który nigdy wcześniej nie był wydany po polsku.  Napisał go zmarły parę miesięcy temu François Corteggiani, którzy fani komiksów Disneya kojarzą także z wielu świetnych historii z kaczkami, a narysowała go grupa europejskich twórców. Jest to jedna z wielu adaptacji filmów Disneya, które powstały na zlecenie wytwórni pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Podobnie jak w przypadku poprzednich albumów, w tym wypadku komiks także pojawi się w lekko odświeżonej wersji. 

Na razie nie wiadomo, jakie adaptacje pojawią się w przyszłości w ramach cykl, ale można się spodziewać,  że nadal będzie on rozwijany. Warto pamiętać, że w tym roku pojawią się też inne komiksy Egmontu z bohaterami znanymi z filmów, już w lutym pojawi się manga ze Stichem, a w późniejszym terminie komiksy popularnonaukowe.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka