MegaGiga 58 "W kosmos!" - zapowiedź - De Vita, Cavazzano, Casty

Długo czekaliśmy na zapowiedź, ale w końcu wiadomo, że ostatnim tegorocznym MegaGiga będzie tom W kosmos!, który trafi do sprzedaży już w przyszłym tygodniu, 2 grudnia. W wydaniu pojawi się ponad pół tysiąca stron komiksów Disneya o tematyce kosmicznej, sporo z nich to ciekawe historie, ale też sporo to komiksy, które już wcześniej zostały wydane po polsku. Tom można już zamówić z Egmont.pl.
Wydanie będzie oparte na niemieckim 109. Lustiges Taschenuch Spezial

Na ten tom można spojrzeć z dwóch perspektyw: jeżeli nie czytaliście jakichkolwiek historii z tego tomu, to wygląda on dość ciekawie. Świetny komiks Casty'ego rozgrywający się na stacji kosmicznej, dwie niezłe historie z Sknerusem narysowane przez Cavazzano, a także parę innych interesujących komiksów, które były wydane po polsku kilkanaście lat temu. Oczywiście, nie jest to nadal tom, w którym byłoby bardzo dużo niezwykle interesujących opowieści, ale jednak da się znaleźć coś ciekawego.

Dużo gorzej jest jednak jeżeli popatrzy się tylko na wcześniej niewydane po polsku historie. Bo tam poza świetnie ocenianym klasycznym komiksem duetu Pezzin i De Vita o Sknerusie i mającej potencjał opowieści o Donaldzie od Corteggianiego i Ziche, to trudno znaleźć cokolwiek, co by wyglądało choć ciut ciekawie. Może pozytywnie zaskoczy rozpoczynająca tom historia o Sknerusie, ale przynajmniej rysunkowo wygląda ona co najwyżej przeciętnie.  


Warto pamiętać, że w tym roku w grudniu poza MegaGiga pojawi się też ostatni tegoroczny Gigant, w którym na czytelników będą czekać dwie długie opowieści z udziałem Hyzia, Dyzia i Zyzia. Natomiast komiksowy dział Egmontu, Świat Komiksu, na ten miesiąc przygotował dwa tomy - Pamiętniki Sknerusa McKwacza i Miki: Szalone przygody, o których więcej przeczytacie w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. https://www.gildia.pl/komiksy/544838-megagiga-58-w-kosmos-2-2022

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy w tym tomie bedzię jakiś komiks z galaxy ?

  OdpowiedzUsuń
 3. MegaGiga i Gigant Mamut ostatnio mnie zawodzą, myślę, że pora przestać kupować, aby "zagłosować portfelem". Dużo bardziej podoba mi się Gigant Poleca Extra. Mogłaby być z nimi dodatkowa prenumerata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co racja to racja. Obecnie MGG/MAM to zbiór marnych komiksów i reprintów wymieszanych, czasem dodają jakiś ciut lepszy komiks ale to nie to. Moim zdaniem potrzebna jest reforma tych serii, albo w ogóle ich likwidacja.

   Usuń
  2. Mogliby też zrobić serię z "limitowanymi" komiksami.

   Usuń
  3. Jestem za

   Usuń
  4. MGG/MAM w przyszłym roku - będą zmiany. Więcej informacji wkrótce.

   Usuń
 4. To oznacza tylko.....zmiany na gorsze. Bedzie pewnie jedna z tych serii, albo będą cieńsze, albo.....jeszce cos gorszego. Prosze redaktora Radka o napisanie chociaż czy to na + czy na - bo sie denerwuję 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. niech zlikwidują mgg mam na rzecz gpp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gpp? która to seria, chodzi Ci o Gigant Poleca Extra?

   Usuń
 6. Ja najbardziej lubię grube wydania, niech zdostaną 😄

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru