Komiksowe premiery - listopad 2022 - świąteczny Gigant, Luc Junior i urodziny Sknerusa

Listopad to miesiąc pełen tytułów, które różnorakie wydawnictwa wypuszczają przed okresem świątecznym. W tym roku akurat nowości z kaczkami i myszami akurat pojawiają się głównie w pierwszym tygodniu grudnia, ale nie oznacza to, że w listopadzie będzie nudno, bo też pojawi się co najmniej parę ciekawych tytułów, w tym świąteczny Gigant.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 17 listopada - Kaczor Donald 2022-06 - 12,99 zł - POLECAMY!
  Z okładki zamieszonej przez Komiksy GIGANT wynika, że numer będzie przedrukiem wydania skandynawskich tygodników, w którym opublikowano 16-stronicowy komiks Næruma, Løklinga i Midthuna o Braciach Be - Eager Beagles oraz klasyczną historię Vicara -  Lots of Self-Assurance. Numer jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.
 • 18 listopada - Gigant Poleca Extra 2022-06: Niezapomniana wigilia - 19,99 zł -  SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Ostatni w tym roku specjalny tom Giganta będzie świątecznym wydaniem pełnym interesujących komiksów z kaczkami i myszami. Najciekawiej zapowiadają się dwie historie -
  A Christmas Coot, historia narysowana przez Paolo Motturę, w której Babcia Kaczka spotyka się z duchami Kwaczaków, i Il bianco e il nero, czyli długi komiks Nucciego i Casty'ego o Mikim i Fantomenie, kontynuacja opowieści z najnowszego Giganta. Więcej informacji o wydaniu jest dostępnych tutaj.
 • 23 listopada - Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga siódma - 99,99 zł - POLECAMY!
  Siódmy tom nowego wydania serii o czarodziejkach otwiera czwarty cykl - Nowa Wyrocznia.  W środku wydania znajdzie się sześć opowieści opublikowanych oryginalnie w Polsce w 2006 roku, od Procesu do Żadnej nadziei. Jak zwykle nie zabraknie także dodatkowych ilustracji, a tom otworzą ciekawostki związane z publikacją setnego numeru czasopisma. Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście, a następny tom pojawi się w przyszłym roku. 
 • 23 listopada - Klasyczne baśnie Disneya 7: Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków - 29,99 zł
  Nowy tom serii zawierającej komiksowe wersje najsłynniejszych filmów Disneya. W tomie pojawi się francuska adaptacja  pierwszej pełnometrażowej animacji Disneya stworzona trzy dekady temu przez Régisa Maine'a i Santiago Barreirę, która wcześniej została opublikowana w ramach niegdyś wydawanego przez DeAgostini Disney Komiks.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 16 listopada - Disney Masters: Collectors Box Set 13 & 14 - 59,99 $
 • 16 listopada - Disney Masters: Collectors Box Set 15 & 16 - 59,99 $
  Dwa zestawy zawierające po dwa tomy Disney Masters. Składające się z
  tomów 13-14 oraz 15-16, czyli kolejno wydań poświęconych komiksom Murry'ego i Fallberga, Kinneya i Hubbarda, Murry'ego oraz Bottaro.
 • 16 listopada - Walt Disney's Uncle Scrooge & Donald Duck: Bear Mountain Tales - 35,00 $ - POLECAMY!
  Tom wydany z okazji urodzin Sknerusa zbierający historie dotyczące Niedźwiedziej Góry, lokalizacji z komiksu, w którym zadebiutował Sknerus. W tomie liczącym 260 stron znajdą się m.in. oryginalne Christmas on Bear Mountain, Return to Bear Mountain Andersona i Branki, The Richest Duck in the World Dona Rosy, a także Never Say Never Vicara. 
 • 30 listopada - Walt Disney's Donald Duck: Duck Luck - 35,00 $
  27. chronlogicznie tom kolekcji, w którym znajdzie się kolejna porcja historii Barksa z Donaldem z początku lat 60. w większości składająca się z ten-pagerów znanych z Walt Disney's Comics and Stories, w tym Duck Luck. Nie zabraknie też historii z Daisy w roli głównej, a także młodszych o wiele dekad historii o Młodych Skautach narysowanych przez Jippesa.
 • 30 listopada - Walt Disney's Uncle Scrooge: The Diamond Jubilee Collection - 100,00 $
  Ekskluzywnie wydany w wielkim formacie tom z okazji 75. urodzin Sknerusa, który przedstawia najsłynniejsze komiksy o kaczym miliarderze stworzone przez Carla Barksa, w tym The Secret of AtlantisFor Old Dime's Sake, The Giant Robot Robbers i North of the Yukon, a także nawiązujace do klasyków Barksa ilustracje Rosy i Jippesa oraz innych współczesnych twórców.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 9 listopada - 24 godziny w dżungli - 44,99 zł
 • 9 listopada -  24 godziny w kosmosie - 44,99 zł
  Dwa popularnonaukowe komiksy wydane przez wydawnictwo Wilga. Każdy 64-stronicowy album przedstawia jedno z interesujących zagadnień.
 • 9 listopada - Dziobak Toto 3: Dziobak Toto i drapieżniki - 39,99 zł
  Trzeci album stworzonej przez Érica Omonda i Yoanna serii, której głównym bohaterem jest ssak znoszący jaja. Tym razem główny bohater i jego kumpel Chichi wpadli w zasadzkę zastawioną przez wilkowora i diabła tasmańskiego.
 • 9 listopada - Luc Junior - 119,99 zł  -  SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Po raz pierwszy w Polsce pojawi się stworzony w połowie lat 50. przez Goscinny'ego i Uderzo komiks o młodym reporterze i jego ekscytujących oraz pełnych humoru przygodach. Tom wydany w twardej oprawie zawierał też Billa Blancharta, czyli jedyny realistyczny komiks stworzony przez duet Goscinny i Uderzo 
 • 9 listopada - Lucky Luke 24: Karawana - 29,99 zł - POLECAMY!
  Album opowiadający o wędrówce samotnego kowboja wraz z grupą osadników doczekał się publikacji po polsku kilkanaście lat temu, ale także adaptacji animowanej, która trafiła do polskich kin jak i była emitowana w telewizji. Komiks stworzyli Goscinny i Morris i często można go znaleźć w rankingach najlepszych tomów serii. 
 • 9 listopada - Pan Borsuk i Pani Lisica 5: Karnawał - 39,99 zł
  Kolejny tom serii skierowanej dla najmłodszych czytelników, która opowiada o nietypowej rodzinie składającej się z bobrów jak i lisów. Komiks został stworzona przez Brigitte Luciani i Eve Tharlet i doczekał się animowanej adaptacji. 
 • 9 listopada - Smerfy i świat emocji 10: Smerf, który czuł się odrzucony - 24,99 zł
  Nowy tom cyklu przeznaczony szczególnie dla najmłodszych czytelników, który za pomocą opowieści o niebieskich stworkach ma pomagać w przezwyciężeniu swoich lęków. Każdy tom zawiera też wskazówki dla rodziców.
 • 9 listopada - Sherlock Holmes: Mistyczne śledztwo - 39,99 zł
  Nowy komiks paragrafowy od wydawnictwa FoxGames, kolejny już nawiązujący do słynnej postaci Sherlocka Holmesa.
 • 9 listopada - Siostry Niezapominajki 3: Skarb Lucilli - 49,99 zł - POLECAMY!
  Całkiem nowy tom niezwykle interesującej serii autorstwa Di Gregorio i Barbucciego opowiadającej o trzech siostrach i sekretach skrywanych przez ich rodzinę. W trzecim tomie bohaterki wpadną na trop tajemnicy sprzed stu lat, związanej z ich daleką krewną i ruinami luksusowego hotelu.
 • 9 listopada - Sixtine 3: Pirackie wybawienie - 49,99 zł
  Komiks Frédérica Maupomé i Aude Soleilhac opowiada o dziewczynie, która po zniknięciu ojca żyje z matką oraz bandą duchów piratów. Tym razem trafi do krainy cieni i dowie się, że piraci byli z nią nie do końca szczerzy.
 • 9 listopada - Star Wars Film 9: Skywalker. Odrodzenie - 29,99 zł
  W listopadzie w końcu zostanie wydany ostatni brakujący tom z adaptacji komiksowych Gwiezdnych wojen. Podobnie jak inne adaptacje, także i adaptacja IX epizodu została napisana przez Alessandro Ferrariego, a narysował ją Igor Chimisso.
 • 19 listopada - Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa (nowe wydanie) - 69,90 zł - POLECAMY!
  Nowe wydanie klasycznego komiksu Tadeusza Baranowskiego, które od wcześniejszych wydań różni się powiększonym formatem. Tym razem 64-stronicowy album zawierający opowieści o Kudłaczku i Bąbelku oraz Orient Manie będzie wydany w formacie większym niż A4.
 • 23 listopada - Adaptacje literatury: Ivanhoe - 34,99 zł
 • 23 listopada - Adaptacje literatury: Przygody Tomka Sawyera - 34,99 zł
  Dwa albumy z serii
  prezentującej adaptacje klasycznych dzieł literatury. Adaptację powieści Marka Twaina stworzyli Caterina Mognato i Danilo Loizedda, natomiast za komiks adaptujący rozgrywającą się w XII-wiecznej Anglii powieść Waltera Scotta odpowiedzialny był duet Stefano Enna i Stefano Garau
 • 23 listopada - Emma i Wioletta 4:  Prawdziwy powód - 34,99 zł - POLECAMY!
  Za komiks, który na razie składa się z 6 albumów, odpowiadają Jérôme Hamon oraz Lena Sayaphoum i opowiada on o dwóch siostrach kochających taniec. W nowym albumie Wioletta ćwiczy do egzaminów, a Emma dostaje propozycję od konkurencyjnego zespołu hip-hopowego.
 • 23 listopada - Kajko i Kokosz: Złota Kolekcja 5 - 119,99 zł - POLECAMY!
  W przedostatnim tomie ekskluzywnego wydania serii Janusza Christy o dzielnych wojach znajdą się znajdą się albumy Skarby Mirmiła, Cudowny lek i Festiwal czarownic, a także krótkie opowieści Wynalazek profesora Stokrotka, Urodziny Milusia, Łaźnia i Koncert Kaprala. Dodatkowo pojawi się wstęp autorstwa Radosława Gieremka i niespodzianka, niepublikowana historia o Kajku i Kokoszu.
 • 23 listopada - Koń by się uśmiał! 2: Z rozwianą grzywą - 49,99 zł
  W nowym tomie zbierającym opowieści o klubie jeździeckim pojawią się trzy kolejne albumy serii, czyli prawie 150 stron historii. Za cykl odpowiadają Laurent Dufreney i Miss Prickly, a w tomie znajdą się albumy Beczka śmiechu, Z rozwianą grzywą i Po szyję w śniegu.
 • 23 listopada - Magiczna 7 3: Bestia powraca! - 34,99 zł
  Cykl fantasy o siódemce nastolatków z potężnymi mocami, która może uratować świat lub go zniszczyć, został stworzony przez Kida Toussainta i Giuseppe Quattrocchiego. W trzecim albumie sześciu nastoletnich magów będzie chciało znaleźć siódmą, ostatnią brakującą osobę. 
 • 23 listopada - Mali Bogowie 6: Cała prawda o Odysei - 29,99 zł
  Szósty album serii składającej się z  humorystycznych gagów z udziałem młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji. Nowy tom dostarczy kolejne kilkadziesiąt zabawnych perypetii, które tworzą Christophe Cazenove i Philippe Larbier.
 • 23 listopada - Sprawy kryminalne Filipiny Lomar 2: Łamacz serc - 34,99 zł
  Drugi tom kryminalnej opowieści o młodej detektyw, która pomaga wszystkim potrzebującym pomocy. Tym razem główna bohaterka spróbuje pomóc swojej rówieśniczce, załamanej po zawodzie miłosnym. Sprawa, jak się szybko okazuje, łączy się to z poważnym przestępstwem. 

Jeżeli kojarzycie, że w listopadzie zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu. 

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska, Fantragraphics, Kultura Gniewu, Wilga

Komentarze

 1. Szczerze mówiąc, to ten miesiąc wygląda dość słabo. Niby jest świąteczny Gigant, ale nie ma zbyt wielu ciekawych komiksów. Niby jest KD, ale to już są bardziej popłuczyny pokroju Midthuna. Witcha i baśni nie oceniam bo po prostu ich nie kupuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co za bzdury xD ponad połowa świątecznego tomu to dwa genialne komiksy, w KD jedynym minusem jest komiks monotonnego argentyńskiego rysownika

   Usuń
 2. To kolekcjonerskie wydanie Sknerusa wygląda nieźle (chyba złą okładkę daliście w grafice). Tylko ta cena...

  OdpowiedzUsuń
 3. Świąteczny już w sprzedaży.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka