Egmont w styczniu 2023: Smerfy, Lucky Luke i Kodi [Komiksy dla wszystkich]

W styczniu do sprzedaży trafi kolejny tom kolekcji Barksa, ale na pierwszy miesiąc przyszłego roku Egmont zapowiedział też wiele innych ciekawych komiksowych premier. Wśród nich znajdą się zarówno wielkie klasyki, w tym pewien tom, na którego premierę polscy czytelnicy czekali od dekad, a także całkowite nowości. 

25 stycznia, czyli wówczas gdy do sprzedaży trafią wszystkie styczniowe nowości Egmontu, premierę będzie miał 6. tom Lucky Luke'a - Wyjęci spod prawa. Jest to komiks, który nigdy wcześniej nie został wydany po polsku, napisany i narysowany przez Morrisa, jedyna historia o samotnym kowboju, w której pojawiają się oryginalni Daltonowie. Do tej historii parę razy nawiązywano w późniejszych albumach, gdzie wrogami Luke'a byli kuzyni tych Daltonów.

Pod koniec stycznia pojawi się też 7. tom Smerfów - Smerf Czarnoksiężnik, czyli stworzony przez Peyo album zawierający poza tytułową historią także dwie inne opowieści - Pułapki na Smerfy oraz Zakochani w Smerfetce. Tym albumem Egmont domknie wydawanie klasycznych tomów serii o niebieskich stworkach, do wydania pozostaną tylko najnowsze albumy, które w większości zbierają zdecydowanie gorsze opinie. 

W ofercie Egmontu nie zabraknie też nowości, w styczniu pojawi się Kodi Jareda Culluma. Jest to stworzona przez amerykańskiego pisarza i nauczyciela malarstwa historia dwojga przyjaciół - dziewczynki i niedźwiedzia, których połączyło niezwykłe uczucie - miłość. 176-stronicowy album uhonorowany nagrodą Reubena za najlepszą powieść graficzną zostanie wydany w twardej oprawie, w formacie A5 i w cenie okładkowej 49,99 zł. 

W styczniu nie zabraknie też kontynuacji serii, których Egmont rozpoczął wydawanie w poprzednim roku. Do sprzedaży trafi czwarty tom cyklu Louca - Nadzieja uskrzydla. W kolejnym tomie humorystycznej opowieści o fajtłapowatym chłopaku, który pragnie zostać piłkarzem i spotyka ducha, Louca weźmie udział w meczu, od którego zależy los sekcji piłkarskiej Autorem serii jest Bruno Dequier, który współpracował m.in. z Illumination, a obecnie składa się ona z 10 tomów. Recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu.

W styczniu powróci też Frnck, cykl o 13-letnim sierocie, który trafia do prehistorii, gdzie musi zmagać się z masą dziwnych kreatur. W czwartym tomie, Wybuch, bohater będzie musiał poradzić sobie z erupcją wulkanu. Seria została stworzona przez Oliviera Bocqueta i Brice'a Cossui i na ten moment składa się z 8 albumów. Recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu.

Pojawi się też kolejny tom Toski z lasu, czyli rozgrywającej się w średniowiecznej Toskanii opowieści o dwójce sierot oraz córce diuka Castel Guelfo.  Florencja, Castelguelfo i Montelupo, to trzeci (i na razie najnowszy) album cyklu, w której dwójka sierot będzie próbowała uratować Lucilię. Autorami serii są Teresa Radice i Stefano Turconi, czyli twórcy paru świetnych disnejowskich komiksów jak i Zakazanego portu od Mandioki

Kolejną znaną już w Polsce serią są Supersi, czyli komiks Frédérica Maupomé i Dawida o trójce uchodźców z obcej planety posiadających supermoce, którzy trafiają na Ziemię po stracie rodziców. W drugim tomie, Bohaterowie, rodzeństwo spróbuje chronić swoją tożsamość, po tym jak w gazecie opublikowano informacje o pojawieniu się w mieście superbohaterów. Seria na razie składa się oryginalnie z siedmiu wydań.

Na styczeń planowany jest też nowy tom cyklu Diabełki, komiksu publikowane w ramach linii Komiksy są super, w mniejszym formacie i po trzy albumy na tom. W trzecim tomie, Siostrom wstęp wzbroniony, pojawią się oryginalne albumy 7-9, czyli Prawdziwe aniołki, Jedna siostra wystarczy i Siostrom wstęp wzbroniony. Stworzona przez Oliviera Dutto seria to komiks o zabawnych przygodach rodzeństwa, który już dziś liczy 34 albumy.

W bardzo szybkim tempie Egmont wypuszcza kolejne komiksowe adaptacje, w styczniu przyszłego roku pojawią się dwie kolejne. Za komiksową wersję powieści przygodowej Roberta Louisa Stevensona o piratach poszukujących skarbu, czyli Wyspy skarbów, odpowiedzialny jest francuski duet  Christophe Lemoine i Jean-Marie Woehrel. Natomiast Biały Kieł, historia o wilku Jacka Londona, doczekała się komiksu stworzonego przez włoski duet - Caterinę Mognato i Waltera Venturi.

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru