Kaczor Donald 2022-06 - zapowiedź - urodziny Braci Be, Midthun i Vicar

W dostępnym obecnie w sprzedaży numerze Kaczora Donalda świętowano urodziny Magiki, natomiast w 1023. ogółem, 6. i ostatnim w tym roku numerze Kaczora Donalda, które trafi do sprzedaży 17 listopada, głównym punktem będzie urodziny Braci Be. Numer jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl, niestety jego cena jest ciut wyższa niż poprzedniego, ale przy okazji zmieniła się lekko oprawa graficzna okładki.
Pismo będzie przedrukiem trzydziestego dziewiątego zeszłorocznego wydania skandynawskich tygodników.

Najciekawszym punktem wydania powinien być okładkowy komiks z Braćmi Be i Dziadkiem Be, który stworzyli Nærum, Løkling i Midthun, czyli twórcy odpowiedzialni m.in. za kilka świetnych świątecznych komiksów o Donaldzie czy Sknerusie. Historia powstała rok temu z okazji 70. urodzin postaci, ale w listopadzie tego roku kaczogrodzcy przestępcy obchodzą 71. urodziny, więc to też jest dobra okazja na wydanie historii. Komiks nawiązuje do klasycznych opowieści Barksa, w tym do historii Ogromna maszyna.

Jednak nie jest to jedyny interesujący element wydania, ponieważ fani historii o Donaldzie na pewno będą zadowoleni z klasycznej historii narysowanej przez Vicara, w której Donald zostaje niezwykle pewnym siebie akwizytorem. Wydanie dopełni kilka krótszych historyjek, w tym historia o siostrzeńcach Donalda i wiewiórce, a także holenderski komiks o Gogusiu, Donaldzie i Daisy. Miłym akcentem będzie też gag z Goofym narysowany przez Jippesa.

W listopadzie w tym roku nie wyjdzie wiele kaczych i mysich wydań, ale dokładnie dzień po premierze Kaczora Donalda, czyli 18 listopada, premierę będzie miał świąteczny tom Giganta pełen niezwykle interesujących opowieści rozgrywających się w okresie bożonarodzeniowym.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. ehhh...kiedy Egmont wreszcie pomyśli o planecie i przestanie produkować na potęgę te śmieci...Kryzys ekonomiczny, kryzys ekologiczny, kryzys wszelaki a tu "2 prezenty niespodzianki". Wątpię, żeby w Norwegii, z którego przedrukowują był dołączony ten chłam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru