Pamiętniki Sknerusa McKwacza - przedpremierowa prezentacja

Oficjalna premiera Pamiętników Sknerusa McKwacza autorstwa Kariego Korhonena jest zaplanowana na 7 grudnia, ale podobnie jak co roku, grudniowe tytuły od Egmontu są dostępne w sklepach nawet kilkanaście dni wcześniej. Jak prezentuje się 128-stronicowy tom przedstawiający historie z młodości kaczego miliardera? Zobaczycie to na poniższych zdjęciach. Komiks kupicie już m.in. na Egmont.pl z 30% zniżką.Tom zbiera kilkanaście komiksów stworzonych przez fińskiego twórcę, które przedstawiają przygody młodego Sknerusa, zarówno w Klondike, w Kaczogrodzie, w Egipcie jak i w Szkocji. Część z nich pojawiła się nie tak dawno w Kaczorze Donaldzie, ale teraz w końcu seria została wydana w zbiorczej formie. Korhonen cały czas tworzy historie o młodości Sknerusa, więc być może za parę lat dostaniemy kolejne wydanie. Więcej informacji o publikacji jest dostępnych tutaj, tam też znajdziecie pełny spis historyjek. Warto przy okazji dodać, że w ciągu najbliższych dni komiksowy dział Egmontu wyda także kolejny album z Mikim - Miki: Szalone przygody.

Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Zamówione, czekam na swój egzemplarz

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie podobnie. Zamówione razem z Mikim :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam Korhonena!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, bardzo pozytywny człowiek, pamiętam jak był w Polsce i rysunek od niego to chyba mój ulubiony z tych jakie mam od Disnejowskich rysowników.

   Usuń
  2. nie byłem wtedy w Łodzi, ale lubię jego komiksy :)

   Usuń
  3. A tak w ogóle to Egmont wydaje teraz tyle kaczo-mysich komiksów że mogliby się pokusić o ponowne zaproszenie jakiegoś twórcy na targi do Łodzi/Warszawy

   Usuń
 4. Do dziś (subiektywnie/mój) najlepszy format (wielkość, grubość itd) mają Czarodzieje i ich dzieje - aż żałuję, że nie ma więcej komiksów w tym formacie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi właśnie jakoś nie podpasował, jakoś nie lubię twardych okładek. Rozmiarowo ok, bo tak samo Giganty Extra przyjemniej się czyta, mimo, że to mała różnica w rozmiarze od standardowego GP.

   Usuń
  2. Nie ma więcej komiksów w tym formacie? Przecież Giganty Extra mają bardzo podobny format.
   A wydawanie wydań ekskluzywnych w tak małym formacie jest bez sensu, na świecie nikt tego nie robi.

   Usuń
  3. Format przyznaje fajny ale cena wygórowana, już o wiele lepiej mi się czyta megagigi/mamuty w tym samym formacie ale conajmniej 3 razy tańsze ale imo i tak najlepiej się czyta GP Extra i te barksowe

   Usuń
  4. Najlepiej się czyta KD

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka