Kajko i Kokosz, Emma i Wioletta oraz Filipina Lomar - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Na listopad Świat Komiksu nie przygotował żadnego komiksu z kaczkami czy myszami, ale dziś poza nowym tomem Czarodziejek W.I.T.C.H. i adaptacji filmów Disneya pojawiło się kilka ciekawych tytułów, w tym nowy tom reedycji Kajka i Kokosza. Poniżej znajdziecie przykładowe strony z wybranych nowości, kupicie je w dobrych księgarniach, w tym także na Egmont.pl.

Piąty tom Kajko i Kokosz: Złota Kolekcja jest jednocześnie przedostatnim wydaniem z całej kolekcji. Co warto podkreślić, wbrew pierwotnym założeniom finałowy tom kolekcji pojawi się na początku przyszłego roku. Natomiast w nowym tomie pojawiły się albumy Skarby Mirmiła, Cudowny lek i Festiwal czarownic, a także krótkie opowieści Wynalazek profesora Stokrotka, Urodziny Milusia, Łaźnia i Koncert Kaprala. Dodatkowo tom zawiera wstęp autorstwa Radosława Gieremka i niespodziankę, niepublikowaną historię o Kajku i Kokoszu.

Do sprzedaży trafił też czwarty tom serii Emma i Wioletta - Prawdziwy powód. Za komiks, który na razie składa się z 6 albumów, odpowiadają Jérôme Hamon (znany w Polsce m.in. z serii Green Class) oraz Lena Sayaphoum i opowiada on o dwóch siostrach kochających taniec. W nowym albumie Wioletta ćwiczy do egzaminów, a Emma dostaje propozycję od konkurencyjnego zespołu hip-hopowego. Recenzję pierwszego albumu znajdziecie na blogu.

Egmont kontynuuje także Sprawy kryminalne Filipiny Lomar, czyli kryminalną opowieść o młodej detektyw, która pomaga wszystkim potrzebującym pomocy. Łamacz serc to drugi tom serii stworzonej przez Dominiquea Zaya i Grega Blondine, w której główna bohaterka spróbuje pomóc swojej rówieśniczce, załamanej po zawodzie miłosnym, jak się okazuje, łączy się to z poważnym przestępstwem.

Egmont kontynuuje też publikację serii Magiczna 7. Cykl fantasy o siódemce nastolatków z potężnymi mocami, która może uratować świat lub go zniszczyć, został stworzony przez Kida Toussainta i Giuseppe Quattrocchiego. Dziś pojawił się trzeci tom, Bestia powraca!, w którym sześciu nastoletnich magów będzie chciało znaleźć siódmą, ostatnią brakującą osobę. 

Do sprzedaży trafił też szósty album serii składającej się z  humorystycznych gagów z udziałem młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji. Mali Bogowie - Cała prawda o Odysei dostarcza kolejne kilkadziesiąt zabawnych perypetii, które tworzą Christophe Cazenove i Philippe Larbier.

W nowym tomie serii Koń by się uśmiał!, opowiadającej o klubie jeździeckim, pojawią się trzy kolejne albumy, czyli prawie 150 stron historii. Za cykl odpowiadają Laurent Dufreney i Miss Prickly, a w tomie  Z rozwiąną grzywą znajdą się albumy Beczka śmiechu, Z rozwianą grzywą i Po szyję w śniegu.

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela