Kaczor Donald 2022-06 - dziś premiera - urodziny Braci Be, Midthun i Vicar

Ostatnio - urodziny Magiki, dziś - urodziny Braci Be. W 1023. ogółem, 6. i ostatnim w tym roku numerze Kaczora Donalda znajdziecie wiele ciekawych historii z kaczkami, ale chyba najciekawiej wygląda okładkowa opowieść stworzona z okazji 70. urodzin Braci Be. Pismo jest przedrukiem trzydziestego dziewiątego zeszłorocznego wydania skandynawskich tygodników. Poza kioskami jest dostępne także:
- na Egmont.pl
- na Empik.com

Trzej norwescy twórcy - Nærum, Løkling i Midthun, którzy od lat tworzą chociażby doskonałe świąteczne komiksy o Donaldzie czy Sknerusie, tym razem z okazji zeszłorocznych 70. urodzin Braci Be stworzyli 16-stronicową opowieść o nich, a także o Dziadku Be. Komiks na pewno pod względem rysunkowym wygląda znakomicie, co zresztą już widać po okładce numeru, która także została narysowana do Midthuna, a w samym komiksie na pewno nie zabraknie nawiązań klasycznych opowieści Barksa, w tym do historii Ogromna maszyna.

Jednak nie jest to jedyny interesujący element wydania, ponieważ fani historii o Donaldzie na pewno będą zadowoleni z klasycznej historii narysowanej przez Vicara, w której Donald zostaje niezwykle pewnym siebie akwizytorem. Wydanie dopełnia kilka krótszych historyjek, w tym historia o siostrzeńcach Donalda i wiewiórce, a także holenderski komiks o Gogusiu, Donaldzie i Daisy. Miłym akcentem jest też gag z Goofym narysowany przez Jippesa.

Trzeba niestety wspomnieć, że numer kosztuje 12,99 zł, czyli o złotówkę więcej niż poprzednie wydanie. Niestety obecnie rynek wygląda tak, że podwyżek nie da się uniknąć i praktycznie każde pismo wydawane przez Egmont zdrożało co najmniej dwa razy w tym roku. Z dobrych informacji - kod kreskowy został przeniesiony na tylną okładkę. Ciekawe, czy to stała zmiana, czy wyjątek, ale na pewno dzięki temu okładka pisma prezentuje się jeszcze lepiej.

W listopadzie w tym roku nie wyjdzie wiele kaczych i mysich wydań, ale już jutro, czyli 18 listopada, premierę będzie miał świąteczny tom Giganta pełen niezwykle interesujących opowieści rozgrywających się w okresie bożonarodzeniowym. Kolejny numer Kaczora Donalda wyjdzie już 4 stycznia.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela