Gigant Poleca Extra 2022-06 "Niezapomniana wigilia" - dziś premiera - Casty, Mottura, Nucci

Święta, święta, święta! Choć do Gwiazdki zostało jeszcze więcej niż miesiąc, to świąteczna atmosfera powoli wylewa się w różnych miejscach. Dziś do sprzedaży trafił świąteczny tom Giganta Poleca Extra. - Niezapomniana wigilia. Podobnie jak w ubiegłym roku, liczy on 256 stron, został wydany w formacie A5 i cenie okładkowej 19,99 zł. A w środku znajdziecie co najmniej parę ciekawych historii. Komiks można kupić także na Egmont.pl.
Wydanie jest oparte na tegorocznym LTB Weihnachten.

Najciekawiej wyglądają dwa świetnie oceniane komiksy napisane przez Marco Nucciego, być może obecnie najlepszego włoskiego disnejowskiego scenarzystę. Tom otwiera historia narysowana przez Paolo Motturę, autora znanego choćby z kaczego Moby Dicka, w której Babcia Kaczka spotyka się z duchami Kwaczaków. Natomiast w środku znajduje się 90-stronicowy kryminalny komiks z Mikim i Fantomenem narysowany przez Casty'ego, autora dziesiątek fantastycznych mysich historii. Jest to rozgrywająca się w okresie świątecznym kontynuacja opowieści To ja, Fantomen, którą znajdziecie w najnowszym Gigancie.

W tomie można znaleźć także historie, które były już wydane po polsku. Różnie można je odbierać, ale różny jest też ich poziom. I po świętach! Fecchiego i Ericksona to jeden z ciekawszych świątecznych komiksów, które pojawiły się w Gigancie, interesujący kaczo-mysi crossover, który na pewno wart jest miejsca w świątecznym wydaniu. Natomiast już narysowany przez Andersena Największy bałwan to bardzo przeciętna detektywistyczna historia o Sknerusie.

Warto pamiętać, że nie jest to ostatnie Gigantowe wydanie zaplanowane na ten rok.  W grudniu pojawi się ostatni tegoroczny Gigant, w którym znajdą się dwie długie opowieści z udziałem Hyzia, Dyzia i Zyzia. Na grudzień jest też planowany MegaGiga, prawdopodobnie informacje o nim pojawią się wkrótce.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

 

Komentarze

 1. Fajnie, że powtarzają komiksy, które kiedyś już były wydawane. Egmont mógłby zrobić numer GPE z archiwalnymi komiksami świątecznymi, które były już ukazywane w numerach Kaczor Donald w latach 80' czy 90'.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście nie lubię powtórek w nowych wydaniach, jeśli ktoś chce poczytać stare komiksy to powinien albo kupić używane albo Egmont mógłby np. dodrukować stare egzemplarze. Urok ma w sobie świeża kreska, nowe historie.
   np. z tamtego roku Mega Giga Hokus Pokus to jedna wielka powtórka.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. ile bedzie gigantów w przyszłym roku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 3. Ten komiks „Opowieść wigilijna babci Kaczki” idiotyczny. Tak infantylny i słaby, bazujacy na niskich instynktach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. „I po świętach”- także wybitnie słaby komiks. Dialogi i rozkminy Sknerusa- żenujące. Jakby tworzył to jakiś egzaltowany nastolatek, do tego mało inteligentny. Jedyny komiks zasługujący na jakaś uwagę z tego tomu to „Czerń i biel”.

   Usuń
  2. I po świętach to akurat niezły komiks, trochę naciągany, ale alternatywna rzeczywistość to zawsze ciekawa sprawa. Mniej udany jest drugi reprint "Największy Bałwan". "Czerń i Biel" to świetny komiks ale nie pasuje zupełnie do świątecznego Giganta.

   Usuń
  3. Świetny komiks pasuje wszędzie. Gdyby nie on, to zal byłoby wydawać kasę na ten tom. A te świąteczne komiksy są w większości takie naiwne, infantylne- nie ma ciekawej akcji tylko jedno przesłanie- jakby wszyscy mieli być dla siebie mili jedynie w te dni w roku. Hipokryzja, a to wkurza. I to jeszcze wszystko w takim rzewnym tonie ujęte. Mówię „w większości”, bo nie wszystkie takie były.

   Usuń
 4. Jako nowicjusz (czytelnik od roku) podobają mi się wszystkie historie komiksowe. Zbieram MegaGiga, Mamuta oraz wybrane GPE - numery od 2020.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar